Українська мова
Українська мова. Підручник для 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою.
- Автор: О.В.Заболотний, В.В.Заболотний
- Видавництво: "Генеза"
- Рік видання: 2009
- Сторінок: 232
- Формат файлу: pdf
Шановні дев'ятикласники!
Запрошуємо вас 11 родовж и Т и мандрівку стежками одного з найцікавіших і найбільших розділів мовознавства - «Синтаксису». Попереду — нові відкриття і знайомство з видами складного речення та складним синтаксичним цілим. Також ви матимете нагоду вдосконалити свої навички зв’язного мовлення, а наприкінці навчального року Ґрунтовно повторити матеріал, вивчений у 5—9-х класах.
Під час «підкорення» кожного параграфа радимо дотримуватися чіткої послідовності етапів роботи. Спочатку ознайомтеся з ключовими питаннями теми, пригадайте раніше здобуті знання та виконайте завдання дослідницького характеру, щоб зробити хоча й невелике, але власне відкриття. Потім уважно прочитайте теоретичні відомості, осмисліть їх та виконайте різноманітні тренувальні вправи. Кожен параграф завершується висновками, де стисло подані основні положення теми.
Вправи з позначками «Попрацюйте в парах», «Два - чотири - всі разом», «Мозковий штурм», «Мікрофон» виконуються колективно й за окремими правилами, ознайомитися з якими можна в додатках наприкінці підручника. Також варто взяти участь у виконанні групових проектів, які допоможуть поглибити знання з мови, розвинуть ваші творчі здібності.
Для тих, хто бажає вийти за межі навчальної програми, багато цікавої та корисної інформації вміщено в рубриках «З глибин мовознавства», «Для вас, допитливі» та на спеціальних сторінках «Культура мовлення» і «Моя сторінка».
Наприкінці кожного розділу виокремлено параграфи узагальнення вивченого, у яких є запитання і завдання для самоперевірки й самооцінки, а також тести для підготовки до тематичної атестації.
Пінними дороговказами мандрівки розділом «Синтаксис» стануть опорні схеми на форзацах підручника, уміщені в додатках словнички, скорочені відповіді до вправ, поради щодо виконання різних мисленневих дій.
І не забувайте щирої поради майстра художнього слова Максима Рильського: «Як парость виноградної лози, плекайте мову»!
{module Google (справа)}
{source}
<iframe class="pickFlip" data-src="https://s3.amazonaws.com/online.fliphtml5.com/maug/cabz/index.html#p=1" allowfullscreen=""></iframe>
{/source}
{module Comments}