Фізика

Фізика. 8 клас. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів.
- Автор: Є.В.Коршак, О.І.Ляшенко, В.Ф.Савченко
- Видавництво: "Перун"
- Рік видання: 2003
- Сторінок: 192
- Формат файлу: pdf
Тепловий стан тіл і температура.
Упродовж життя ми часто спостерігаємо явища і процеси, що пов’язані з обміном теплоти. Наприклад, передавання теплоти від більш нагрітих тіл менш нагрітим, нагрівання тіл під дією сонячного проміння або внаслідок тертя, отримання теплоти внаслідок згоряння палива тощо. З багатовікового доспілу пізнавання світу людство усвідомило численні факти перебігу теплових явищ. Учені узагальнили їх і зробили пенні висновки.
Для визначення теплового стану тіла або, як ми кажемо, його температури, людина спочатку послуговувалася своїми відчуїтями.
Щоб охарактеризувати ступінь нагрітості тіл, ми вживаємо такі слова, як «холодне», «тепле», «гаряче». Ми кажемо, наприклад, гарячий пісок, холодний лід, тепла вода тощо.
Проте за відчугтями тепловий стан тіл можна оцінювати лише приблизно і у досить обмеженому інтервалі температур. Адже ми не можемо на дотик визначити температуру розжареного металу або надто низьку температуру. Крім того, така оцінка температури буде відносною і не завжди однозначною, оскільки вона залежатиме від сприймання її людиною. На підтвердження нього виконаємо дослід.