Технологія механоскладальних робіт

Купити
Технологія механоскладальних робіт. Підручник для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

• Автор:  
• Видавництво: "Грамота"
• Рік видання: 2020
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf

 

Сучасне виробництво висуває не тільки жорсткі технологічні вимоги до виробів і технологій, а й професійні вимоги до людей, які створюють і використовують їх. Робітник нового типу повинен володіти глибокими професійними знаннями та майстерністю із знанням політехнічних основ сучасного виробництва, а також має швидко освоювати новітні техніку й технології.

Складання — визначальний етап виробничого процесу, який практично є заключним процесом створення готового виробу. Від якості складання значною мірою залежить якість готової продукції. У загальному обсязі часу виготовлення виробів на складання припадає майже 30 %, а вартість складальних робіт досягає 50 % і посідає друге місце після механічної обробки.

Слюсарі-складальники закінчують роботу, розпочату розмітниками, ливарниками, штампувальниками, токарями, фрезерувальниками й іншими спеціалістами. Вони повинні знати виріб у цілому та його складальні одиниці, уміти правильно підбирати інструменти, пристрої та обладнання, а також володіти прийомами виконання механоскладальних операцій.

Щоб зібрати готовий виріб, треба спочатку вивчити креслення, підготувати деталі, потім скласти окремі вузли, відрегулювати, тобто перевірити правильність взаємодії зібраних деталей та вузлів, і провести випробування виробу. Іноді підготовка деталей потребує підгінки їхніх розмірів до потрібних. Слюсарю-складальнику доводиться за допомогою спеціальних слюсарних інструментів здійснювати доведення деталей. Підгінка деталей вимагає від слюсаря знань властивостей металів і сплавів, а також володіння всіма видами слюсарних робіт, пов’язаних з обробкою деталі. З’єднання деталей у вузли й надалі в конструкції відбувається шляхом запресовування, паяння та зварювання, з використанням болтів, шпонок, різьби, заклепок та інших способів кріплення залежно від виробу, що складається.

Мета цього підручника — надати молодим слюсарям-механоскладальникам необхідні знання та рекомендації щодо прогресивних і раціональних способів складання виробів.

Матеріал, уміщений у підручнику, допоможе здобувачам професійної (професійно-технічної) освіти оволодіти теоретичними основами механоскладальних робіт, отримати виробничі навички, засвоїти способи й прийоми роботи, ефективніше й раціональніше використовувати навчальний та виробничий час, розвивати здатність до аналізу й уміння визначати найважливіше та необхідне в роботі.

 

pdf.png pick_tehnologiya_mehanoskladalnih_robit_gumenyuk.pdf
Дата 17.10.2020 13:55:03 Размер файла 8 MB Завантажити 51

Схожі матеріали (за тегом)