Електротехніка та основи електроніки

Купити
Електротехніка та основи електроніки. Підручник для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.

• Автор:  
• Видавництво: "Літера ЛТД"
• Рік видання: 2020
• Сторінок: 288
• Формат файлу: pdf

 

Мета підручника - отримання учнями теоретичних знань з електротехніки та основ електроніки для подальшого практичного професійного їх використання у процесі ремонту й обслуговування електроустаткування різного призначення, електрогазозварювання і електрозварювання на автоматичних та напівавтоматичних машинах.

Також підручник може бути корисний здобувачам освіти споріднених професій.

Підручник дає змогу глибше зрозуміти і більш компетентно використовувати досліджувані в електротехніці фізичні основи електричних і електромагнітних явищ і методи розрахунку електричних ланцюгів при аналізі різних електричних пристроїв і схем електротехніки та електроніки, у яких використовуються як лінійні, так і нелінійні компоненти.

У підручнику наголошено на доцільності введення в лабораторний практикум з «Електротехніки» дослідницької частини. Із цією метою в підручнику наведено методичні вказівки щодо виконання досліджень простих електротехнічних процесів на основі використання програми моделювання Electronics Workbench, яка є цілком прийнятною для учнів. Саме співіснування віртуальних дослідницьких робіт із фізичними лабораторними роботами, що будуть доповнювати одна одну, значно підвищить рівень якості навчання.

Процес вивчення дисципліни спрямований на формування таких компетенцій: знати поняття і визначення, що використовуються в рамках напряму, а саме: фізичні основи і принципи роботи електротехнічних, електроенергетичних та електромеханічних пристроїв; електромагнітних пристроїв і електричних машин; трансформаторів, машин постійного струму, асинхронних і синхронних машин; методи аналізу лінійних ланцюгів змінного струму, магнітних кіл; основи електричних вимірювань та технічних приладів, сучасної елементної бази; електронних підсилювачів і генераторів електричних коливань, інтегральних мікросхем, джерел вторинного електроживлення; споживання електричної енергії та електробезпеки.

Для опанування дисципліни «Електротехніка» достатньо знань, умінь і компетенцій таких предметів, як «Математика», «Фізика» та «Інформатика».

Підручник складено на основі вивчення багатьох навчальних посібників із цієї тематики, а також матеріалів лекцій дисциплін, пов'язаних з електротехнікою, включених у навчальний процес підготовки фахівців і здобувачів освіти в Кам'янському вищому технічному професійному училищі і Кам'янському професійному ліцеї, а також у ряді інших професійно-технічних училищ електротехнічного та електромеханічного напряму.
Користуючись нагодою, ми дякуємо директору Економічного коледжу Дніпровського державного технічного університету Олександру Сергійовичу Ітякіну за надання корисних методичних порад.

Ми дякуємо директору Кам'янського професійного ліцею Віктору Павловичу Школяру і директору Кам'янського вищого професійного технічного училища Вадиму Вікторовичу Неклесі за надання відповідної навчально-методичної інформації, яка була врахована під час написання цього підручника, а також за організацію його рецензування.

Ми дякуємо рецензентам: Віталію Юрійовичу Ларину - доктору технічних наук, професору Національного авіаційного університету; Тетяні Олександрівні Лук'яненко - викладачу вищої категорії, голові методичної комісії електротехнічних дисциплін Кам'янського професійного ліцею і Анатолію Вікторовичу Холтиненку - викладачу вищої категорії Кам'янського вищого професійного технічного училища за цінні зауваження, які автори врахували під час доопрацювання рукописАвтори висловлюють щиру подяку співробітникам кафедри електроніки ДДТУ за зауваження, що були висловлені під час обговорення змісту підручника, за доброзичливість, критичні зауваження під час роботи над рукописом. Окремо висловлюємо глибоку вдячність нашому співавторові - завідувачу кафедри, доктору технічних наук, професору Сергію Карміновичу Мещанінову, який раптово пішов із життя, за активну участь у підготовці підручника.

 

pdf.png pick_elektrotehnika_ta_osnovi_elektroniki_gurzhiy.pdf
Дата 17.10.2020 13:51:30 Размер файла 5 MB Завантажити 96

Схожі матеріали (за тегом)