Основи податкових знань

9 клас Перегляди: 11289
Купити
Основи податкових знань. Посібник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2013
• Сторінок: 128
• Формат файлу: pdf

 

Шановні дев'ятикласники!

 

В Україні на початку 90-х років XX століття в усіх сферах суспільного життя почали відбуватися докорінні зміни, що викликали в населення країни помітне підвищення інтересу до питань економіки. Ця галузь потребує певного рівня економічної грамотності та культури, формування яких відбувається протягом тривалого часу і є одним із пріоритетних напрямів саморозвитку всіх громадян суспільства.

Податки — сфера економічних відносин, що найбільш хвилює громадян будь-якої країни. Дискусії про податки стали повсякденною буденністю політичного життя в усьому світі. У майбутньому саме вам, шановні старшокласники, належить взяти безпосередню участь в обговоренні ефективності їх функціонування в Україні.

Історія податків налічує тисячі років. Перші згадки про них збереглися на єгипетських пірамідах. Відтоді яких тільки податків не впроваджувало людство: на землю, двері, вікна, собак, зарплату... Але не кожне вилучення майна і грошей слід вважати податком. Податки як обов’язкові платежі з’явилися порівняно недавно — разом із появою сучасної держави.

Вагомий внесок у складний і багатоплановий процес життєствердження незалежної України зробили попередні покоління. Саме тому в першому розділі підручника розповідається про історію оподаткування та основні етапи становлення податкової системи України — від часів Київської Русі до сьогодення. Проаналізувавши історичне минуле, ви переконаєтесь, що за певних обставин податки можуть бути вирішальним чинником розвитку суспільства — допомагати йому долати нестабільність або, навпаки, кидати в кризу, зміцнювати існуючу владу чи зумовити її падіння. Податки впливають на суспільний прогрес, сприяють розвитку передових технологій, нових галузей.

Знання про бюджетно-податкову політику держави, механізми оподаткування, елементи податку є необхідними складовими економічної культури особистості, що дають змогу зрозуміти закони економічного розвитку. Опанувати цими знаннями допоможе вам другий розділ підручника.

Пройде зовсім небагато часу, і ви будете отримувати стипендію, заробітну плату або іншу форму доходу а, отже, набудете статусу платника податків. Матеріал третього розділу допоможе з’ясувати, які податки сплачують члени вашої родини. Ви дізнаєтеся, які є види податків і зборів, їх ставки та розміри1, та навчитеся їх обчислювати.

Основи податкового законодавства, структура органів Міністерства доходів і зборів України та основні вимоги до їх кадрового забезпечення розкриті в четвертому розділі. Також цей розділ допоможе вам оволодіти правами та обов’язками як повноцінному учаснику податкових правовідносин. Розуміючи, заради чого сплачують податки і чому вони є основою добробуту
держави та суспільства, ви зможете усвідомити необхідність сплати податків добровільно, вчасно та в повному обсязі. І, як громадяни цивілізованої держави з високим рівнем податкової культури, ви осмислите невідворотність покарання при порушенні податкового законодавства.

 

pdf.png pick_osnovi_podatkovih_znan_9_kalach.pdf HOT
Дата 01.12.2013 18:33:00 Размер файла 5 MB Завантажити 1,193

Схожі матеріали (за тегом)