Історія України

9 клас Перегляди: 2926
Купити
Історія України. Підручник для 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2009
• Сторінок: 350
• Формат файлу: pdf

 

Шановні друзі!

 

Перед вами - підручник з історії України, за яким ви будете навчатися в 9 класі. У ньому подано систематичний виклад подій і аналіз процесів, що відбувалися в Україні наприкінці XVIII - у XIX ст. Хронологічно цей період охоплює події від втрати Україною залишків автономії у складі Російської імперії - до кінця XIX ст., коли почали формуватися українські політичні партії, які у своїх програмах ставили питання про відновлення національної державності.

Остаточна поразка України в боротьбі за збереження залишків власної державності наприкінці XVIII ст. співпала в часі з ліквідацією Речі Посполитої. Українські землі, які довгий час входили до складу цієї держави, стали частиною двох імперій - Російської та

Австрійської. Вся Наддніпрянщина (Лівобережна, Південна і Правобережна Україна) опинилася у складі Росії, а Західна Україна (Галичина, Буковина і Закарпаття) - у складі Австрії. 80% українців жили в підросійській Україні, 20% - у підавстрійській. Кордон між двома імперіями проходив по р. Збруч. У XIX ст. істотних територіальних змін Україна не зазнала, хоча тоді у світі проходили бурхливі процеси, що суттєво змінили його політичну карту. Зокрема відбулася Французька революція, після якої Європа поринула у вир наполеонівських війн, а далі пройшла через вогонь декількох революцій. На неосяжних просторах Нового Світу, в Латинській Америці постали самостійні держави. У Північній Америці після випробувань громадянською війною почали свій стрімкий злет Сполучені Штати Америки.

І хоча Україна не перебувала в епіцентрі європейських історичних процесів і, як залежна країна, не могла на них прямо впливати, протягом XIX ст. вона невпізнанно змінилася. Як і в інших країнах Європи, на її території виросли великі міста, були побудовані залізниці, морські та річкові порти. За останнім словом європейської техніки оснащувалися металургійні заводи. Донбас став одним з найбільших кам’яновугільних басейнів Європи. Вироблений на заводах України цукор і вирощений на її полях хліб продавався по всьому світі. Підвищився життєвий і освітній рівень людей. За площею і чисельністю населення Україна належала до найбільших країн Європи. Українська література і мистецтво поповнювали скарбницю світової культури.

Усі ці досягнення стали результатом внутрішньої еволюції України, насамперед, корінної зміни її економічної системи. Свій вплив справляли і зовнішні фактори - як з боку Російської і Австрійської імперій, так і з боку незалежних країн Західної Європи, які стояли на вищому рівні розвитку. Як наслідок, засноване на ручній праці сільськогосподарське і кустарно-ремісниче господарство України, у якому було зайнято більшість населення, стало розпадатися, поступаючись місцем машинному, промисловому. Це викликало перетворення у всіх інших сферах життя.

 

pdf.png pick_istoriya_ukraini2_9_turchenko.pdf
Дата 17.11.2013 00:54:00 Размер файла 20 MB Завантажити 20

Схожі матеріали (за тегом)