Біологія людини

9 клас Перегляди: 5755
Купити
Біологія людини. Підручник для 9 класу.

• Автор:
• Видавництво: "Грамота"
• Рік видання: 2007
• Сторінок: 295
• Формат файлу: pdf

 

Біологічні науки, що вивчають організм людини.

 

У попередніх класах ви ознайомилися з походженням і розвитком представннкін рослинного й тваринного світу. Сучасна біологічна наука переконливо підтверджує, що всі організми мають спільних предків на певній стадії розвитку життя. Органічний світ, незважаючи на свою величезну різноманітність, є результатом єдиного еволюційного процесу на Землі.

ЛЮДИНА - високоорганізована істота, яка піднялася на найвищу сходинку еволюції і тваринного світу. За сучасною, прнйнятою більшістю вчених, класифікацією, у біологічному розумінні вона належить до виду Homo sapiens, тобто Людини розумної, родини Гомінідів, підряду Мавп, ряду Приматів, класу Ссавців, підтипу Хребетних, типу Хордових. Однак людина — водночас і суспільна істота — здатна створювати та виготовляти знаряддя праці, застосовувати їх, активно впливаючи на довкілля.

Найголовніші біологічні ознаки Homo sapiens — вертикальне положення тіла та ходіння на нижніх кінцівках (ногах), добре розвинений головний мозок (об'єм понад 900 см3), гнучкі кисті рук, здатність до членороздільної мови.

Найголовніші суспільні ознаки Homo sapiens — потреба в спільній корисній діяльності, спілкуванні, уміння підпорядковувати власні бажання погребам інших людей, суспільства, усвідомлення себе невід'ємною частиною людства та біосфери.

Найперша погреба людини — збереження життя та здоров'я. Відсутність хвороб, фізичних вад — неодмінна умова людського щастя, усебічного розвитку особистості, відчуття повноти життя. Здоров'я дає людині змогу навчатися, працювати, служити в армії, займатися спортом. Водночас здоров'я населення — це народне надбання, важлива умова розвитку суспільства.

Більшість людей не знає, які великі резерви фізичного й психічного здоров'я має їхній організм, як можна їх уберегти, розвинути й використати. Для цього треба знати свій організм і процеси, що відбуваються в ньому, умови, які запобігають його захворюванню. Отримати ці знання вам допоможуть науки про людину.

Науки, які вивчають біологію людини, можна розподілити на дві групи - теоретичного та прикладного (практичного) спрямування.

 

pdf.png pick_biologiya_lyudini_9_strashko.pdf
Дата 24.09.2013 23:09:00 Размер файла 13 MB Завантажити 34

Схожі матеріали (за тегом)