Основи правознавства

9 клас Перегляди: 4744
Купити
Основи правознавства. Підручник для 9 класу загальноосвітньої школи.

• Автор:
• Видавництво: "Парламентське видавництво"
• Рік видання: 2005
• Сторінок: 384
• Формат файлу: pdf

 

Що вивчає предмет "Основи правознавства"?

 

Сьогодні ви вперше відкриваєте підручник з нового для вас предмета — «Основи правознавства». Вивчаючи його, ви ознайомитеся із законами нашої держави, із своїми правами та обов’язками, навчитеся правильно діяти в різноманітних життєвих ситуаціях, знаходити вихід у складних обставинах, коли не обійтися без допомоги закону, держави, її органів.

Як влаштуватися на роботу? Яка тривалість робочого часу? Чи можете ви вже зараз стати власником цінного майна? Як захистити себе від насильства чи образи? Чи можна залишити навчання та піти працювати? Як себе поводити, якщо затримала міліція? Як діяти, якщо придбана річ виявилася неякісною? — на всі ці та на чимало інших питань ви отримаєте відповідь під час вивчення цього предмета.

Крім того, знаючи закони, можна стати свідомим учасником тих перетворень, які сьогодні відбуваються в нашій державі, учасником творення демократичного суспільства в Україні.

Вивчаючи основи правознавства, ви дізнаєтеся про те, як виникла держава, які функції вона виконує, коли і як з'явилося право, як створюються закони, як формувалася незалежна українська держава, а головне — за якими законами вона живе нині.

Основним джерелом для початкового ознайомлення з поняттями держава і право буде, звичайно, цей підручник. Водночас для успішного вивчення предмета не обійтися без ознайомлення з друкованими виданнями, які здійснюють офіційну публікацію нових законів, змій і доповнень до вже діючих. Це газета Верховної Ради України «Голос України» та газета органів виконавчої влади «Урядовий кур’єр». Крім того, є спеціальні видання для публікації законодавчих актів — це щотижневий інформаційний бюлетень «Відомості Верховної Ради України» та додатки до нього — «Бібліотека офіційних видань» і серія «Закони України», що видаються Парламентським видавництвом; «Офіційний вісник» Міністерства юстиції України.

Закони, які ви вивчатимете, регулюють реальні життєві ситуації. І тому, щоб добре зрозуміти закони, навчитися користуватися ними, намагайтеся аналізувати свій життєвий досвід, ситуації, з якими вам доводиться стикатися, з огляду саме на ці закони. Так само на уроках ви аналізуватимете різні ситуації, відомі з книжок, кінофільмів, газет. Без такого аналізу, без спроб застосовувати набуті знання в повсякденному житті, в реальних ситуаціях неможливо по-справжньому вивчити та зрозуміти законодавство нашої країни.

Цей підручник складається з кількох розділів. Наприкінці кожного з них — підсумковий матеріал, запитання та завдання, що допоможуть вам узагальнити свої знання. Основними структурними підрозділами підручника є параграфи, кожний з яких висвітлює певну тему, закон, правовий інститут.

 

pdf.png pick_pravoznavstvo_9_narovlyanskiy.pdf
Дата 24.09.2013 23:26:00 Размер файла 7 MB Завантажити 40

Схожі матеріали (за тегом)