Історія України

9 клас Перегляди: 6868
Купити
Історія України. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2004
• Сторінок: 424
• Формат файлу: pdf

 

Шановні друзі!

 

Перед вами - підручник з історії України, яку ви будете вивчати в 9 класі. В ньому дається систематичний виклад історичних подій, що відбулися в Україні наприкінці XVIII - на початку XX ст. Хронологічно — це період від втрати Україною решток автономії до початку в 1914 р. Першої світової війни.

Світова історія тієї доби була наповнена бурхливими подіями. Відбулася Французька революція. Величезний вплив на усі сторони життя справив промисловий переворот, який прискорив соціально-економічний розвиток, докорінно змінив соціальну структуру суспільства, викликав до життя нові суспільно-політичні рухи. Наприкінці XVIII - на початку XIX ст. Західна Європа потрапила у вир наполеонівських війн, протягом століття пройшла через вогонь декількох революцій. На неосяжних просторах Нового Світу, в Латинській Америці виростали самостійні держави, у Північній Америці, пройшовши через випробування громадянською війною, почали стрімкий розбіг Сполучені Штати. Не лише драматичною, а й по-справжньому захоплюючою була історія XIX ст. у інших частинах світу.

На фоні бурхливих змін, які охопили Європу, здавалося, що в Україні історія зупинилася, що в ній нічого важливого не відбувається, що вона примирилася з долею країни, яку позбавили майбутнього. Але то було обманливе враження. Видатний німецький філософ Готфрід Гердер, подорожуючи Україною, зробив такий запис у своєму щоденнику: "Україна стане новою Грецією - в цій .країні чудовий клімат, щедра земля, і її великий музично обдарований народ прокинеться колись для нового життя".

І справді, у XIX ст. Україна, пристосовуючись до вимог часу, переживала складний процес внутрішньої еволюції. Хоч повільніше, ніж у західноєвропейських країнах, в обох її частинах - російській і австрійській - відбувався промисловий переворот, впроваджувалася ринкова економіка, виникали нові соціальні верстви. Українське населення тоді потрапило в умови ринкових відносин і зазнало їх глибокого, благотворного впливу. Ринок робив людей ініціативнішими, динамічнішими, породжував нові інтереси, пробуджував почуття людської і національної гідності, штовхав на боротьбу за вдосконалення суспільно-політичного життя. Забите, неписьменне українське населення перетворювалося на українську націю з усіма тими ознаками, які характеризували інші європейські спільноти. І це в умовах, коли українців всіма можливими способами примушували забути своє минуле, намагалися витравити зі свідойості відчуття українськості. Проте марно. Не випадково, що саме у XIX ст. народилися рядки українського національного гімну: "Ще не вмерла України і слава, і воля, ще нам, браття молодії, усміхнеться доля".

 

pdf.png pick_istoriya_ukraini_9_turchenko_p.pdf HOT
Дата 24.09.2013 23:24:00 Размер файла 13 MB Завантажити 351

Схожі матеріали (за тегом)