Мистецтво

9 клас Перегляди: 2884
Купити
Мистецтво. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Оберіг"
• Рік видання: 2017
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf

 

Світ мистецтва відкривається кожній людині своїми неповторними гранями, наповнюючи його натхненням і внутрішнім піднесенням. Твори художників, скульпторів, композиторів можуть стати імпульсом до здійснення тих чи інших вчинків, до зміни способу життя.

Істинне призначення і сила мистецтва полягають у тому, щоб впливати на людину, на її світогляд, спосіб життя, поведінку, формування особистості. Мистецтво живить розум та уяву. Як потужний засіб духовного розвитку особистості, мистецтво формує естетичний смак, моральні та етичні принципи. Воно є культурним феноменом, який охоплює різні сфери дійсності й відображає життєві проблеми, пропонуючи їх рішення, способи взаємодії між людьми.

Важливим аспектом дії мистецтва є і навіювання певного ладу думок і почуттів, своєрідний, майже гіпнотичний вплив художнього твору на людську психіку. Художній твір часто буквально заворожує нас. Такий психічний вплив на людину сформувався ще в первісному мистецтві. У фольклорних творах навіювання є провідною художньо-соціальною функцією. Зрозуміло, вплив може бути як позитивним, так і негативним. Але в будь-якому випадку він впливає на виховання особистості. Особливим значним ефектом володіють музичні та кінематографічні твори мистецтва.

Мистецтво розвиває зір і слух. Живопис, графіка, скульптура вимагають особливого зору, що вміє побачити по-новому (гостріше й точніше) об’єкти зовнішнього світу і саму людину, поліпшується особлива привабливість зорового сприйняття.

Особливе відчуття необхідне в процесі освоєння мови мистецтва актора, бо відтворення широкого діапазону інтонацій можливе лише при здатності слухання найтонших їх відтінків. Але більш за все розвиток слухових відчуттів визначається музичною діяльністю.

Архітектура здатна виховати вміння організовувати простір і мислити просторовими образами, засвоїти закони відповідності окремих частин. Необмежені можливості представляє мистецтво для цілеспрямованого розвитку творчої уяви і фантазії. Робота уяви необхідна як у процесі художньої творчості, так і в процесі художнього сприйняття. Але всі ми індивідуальні. Індивідуальне і наше сприйняття творів мистецтва, яке багато в чому залежить від творчого характеру особистості.

 

pdf.png pick_mistetstvo_9_nazarenko.pdf
Дата 26.11.2017 13:21:00 Размер файла 41 MB Завантажити 25

Схожі матеріали (за тегом)