Географія

9 клас Перегляди: 2010
Купити
Географія. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Оріон"
• Рік видання: 2017
• Сторінок: 208
• Формат файлу: pdf

 

Дорогі дев'ятикласники!

 

Сучасний світ стрімко розвивається, змінюються віковічні традиції, засоби виробництва і, врешті-решт, людська свідомість. Ознаками сучасної людини є її мобільність, можливість швидко переміщуватися у просторі за допомогою сучасних технологій, засобів виробництва, видів транспорту, вміння пристосовуватися до нових умов. Дедалі більше впливають на наше життя процеси глобалізації, які визначають різні аспекти розвитку світового господарства, змінюють засади науки й освіти, мистецтва й спорту, способу життя загалом.

Незважаючи на глобалізаційні процеси та можливість здійснювати реальні чи віртуальні подорожі, рідний край викликає в нас почуття, що їх не порівняти ні з чим. Ви вже чимало дізналися про Україну, її значення у світі з попередніх курсів географії та інших шкільних предметів. Цього року ви продовжуватиме відкривати для себе нашу державу, тепер уже з точки зору економічної географії.

Курс географії, який ви вивчатимете в 9 класі, присвячено господарській діяльності України на тлі світових економічних процесів. Він має назву «Географія: Україна і світове господарство» та містить інформацію з питань економічної й соціальної географії. Теми курсу розкриті у відповідних розділах підручника. Спочатку ви вивчатимете особливості національної економіки та світового господарства, далі — їх секторальну структуру та її складові. Завершальним розділом підручника є «Глобальні проблеми людства». Ви переконаєтеся, що економіка України — це складова світового економічного організму, частина географічного середовища нашої планети.

Природні ресурси, населення, господарство країни — це об’єкти, які перебувають у постійному розвитку. Тому для більшої обізнаності треба користуватися різноманітними джерелами географічної інформації: довідниками, енциклопедіями, періодичними виданнями. Великі можливості щодо пізнання світу дають телебачення та Інтернет. Особливо важливою є робота з географічними картами. Усе це сприяє становленню особистості, якій під силу вирішувати складні завдання розвитку Української держави.

Видатний учений-геополітик Юрій Липа, про якого ви дізналися з минулорічного курсу географії, казав: «В існуванні України висловлюється і буде висловлюватися найгарніше, що має людство, і втому є моральність бути українцем». Тож ваша праця — добре вчитися — дуже відповідальна. Від вас, сьогоднішніх учнів, залежить майбутнє Української держави.

 

pdf.png pick_geografiya2_9_nadtoka.pdf
Дата 12.10.2017 21:52:00 Размер файла 32 MB Завантажити 8

Схожі матеріали (за тегом)