Українська мова

9 клас Перегляди: 6611
Купити
Українська мова. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2017
• Сторінок: 240
• Формат файлу: pdf

 

Дорогі дев’ятикласниці та дев’ятикласники!

 

Українська мова — мова України, важливий чинник самобутності нашого народу, високої гідності громадян України.

«Кожен мусить пізнати свій народ і себе в ньому»,— писав Григорій Сковорода. Філософ стверджував необхідність троїстого самопізнання, тобто пізнання себе як особи, як громадянина та як власне людини. Не заперечуючи гасла «Всі люди рівні», він не стомлювався стверджувати: «Всі люди різні».

Могутнім інструментом самопізнання є мова. Пізнавати себе засобами мови вам допомагатиме цей підручник.

Ви — юні громадяни інформаційної доби. Дехто з науковців порівнює мову зі своєрідною операційною системою такого величезного комп’ютера, яким є суспільство. Навчання онлайн, спілкування через е-мейл та інтернет-форуми стали для вас такими ж звичними, як виконання письмових завдань у шкільних зошитах. Пізнавати й творити себе засобами мови у процесі спілкування вам теж допомагатиме цей підручник.

Чим досконаліше людина володіє мовою, тим виразніше, повніше, яскравіше постає вона перед іншими людьми як особистість. Для ефективного мовленнєвого спілкування будь-якими засобами необхідно не лише оволодіти мовними та мовленнєвими знаннями та вміннями, а ще й сформувати відповідні компетентності.

Кожен із вас має свій мовний «портрет», у якому відображено всі якості вашого Я: духовні, громадянські, національні, суспільні, культурні, вікові. Мова визначає поняття і взаємозв’язки між ними, формує уявлення про добро і зло, красиве і потворне, виражає ваші переконання.

Формувати в собі такі чесноти, як людяність, співчутливість, чесність і порядність вам так само допомагатиме підручник. Вивчаючи мову, ви обговорюватимете моральні цінності, що дають кожному з нас можливість оцінювати життя та орієнтуватись у ньому. А ще підручник сприятиме розвиткові у вас допитливості, критичного мислення, упевненості у своїх силах, креативності.

Мова — могутній засіб вираження складної гами людських почуттів. Заклик «пізнай самого себе» стосується можливості такі почуття розуміти й розрізняти. Розвивати вміння визначати емоції та почуття — свої та інших людей, а ще за будь-яких обставин опановувати себе вам теж допомагатиме цей підручник.

 

pdf.png pick_ukrayinska_mova2_9_glazova.pdf HOT
Дата 19.09.2017 19:17:00 Размер файла 11 MB Завантажити 303

Схожі матеріали (за тегом)