Рідна мова

8 клас Перегляди: 3333
Купити
Рідна мова. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Грамота"
• Рік видання: 2008
• Сторінок: 312
• Формат файлу: pdf

 

Шановні восьмикласники!

 

Ви починаєте вивчати новий розділ науки про мову — «Синтаксис». Це слово грецького походження, означає «зв’язок», тобто синтаксис вивчає правила зв’язку слів у словосполученні, реченні, тексті.

Вам відомо, що основні одиниці синтаксису — словосполучення і речення. Якщо словосполученням передаємо зміст складного поняття, називаємо його, то реченням висловлюємо закінчену думку — стверджуємо або заперечуємо щось. Речення поєднує в єдине ціле не лише члени речення, а й встановлює зв’язок між змістом висловленого та мовцем, між мовцем і навколишнім світом. Адже ми спілкуємось і передаємо ставлення до пізнаваного за допомогою речень. Ось чому так важливо знати закони поєднання слів у реченні, будову речення, у якому є головні та другорядні члени.

Просте речення як засіб вираження закінченої думки виявляється не таким уже й простим. Ви навчитеся розрізняти повні односкладні й неповні двоскладні прості речення, переконаєтесь, як багато можемо висловити простим реченням. Воно стверджує щось, заперечує, передає настрій, емоційне ставлення мовця. Тому так важливо пізнати різницю між означено-особовими, узагальнено-особовими, неозначено-особовими, безособовими та називними реченнями. Різновидів речень — багато. А ваша увага у восьмому класі буде звернена на просте речення, ускладнене однорідними членами, вставними словами, вставленими конструкціями, відокремленими та уточнювальними членами речення.

Зміст вправ, уміщених на сторінках підручника, наявність рубрик «І пензлем, і словом», «Із бабусиної скрині, і не тільки», «Вчимося культури мови», а також художнє оформлення книги підпорядковані таким темам: «Я і родина», «Я і національна історія та культура», «Я і українська мова та література», «Я і рідна природа», «Я і мистецтво», «Я як особистість», «Я і людство».

Виконуючи вправи на повторення орфографії, ви зможете на практиці перевірити, як засвоїли написання слів, уживаних у текстах параграфів. Вправи «Усмішок» так само сприятимуть виробленню навичок правильного письма.

 

pdf.png pick_ridna_mova_8_ermolenko.pdf
Дата 29.10.2014 12:32:00 Размер файла 15 MB Завантажити 5

Схожі матеріали (за тегом)