Історія України

8 клас Перегляди: 258
Купити
Історія України. Підручник для 8 класу з поглибленим вивченням історії закладів загальної середньої освіти.

• Автор:
• Видавництво: "Ранок"
• Рік видання: 2021
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf

 

Шановні восьмикласники та восьмикласниці!

 

Перш ніж розпочати роботу з підручником, необхідно ознайомитися з його змістом і структурою. Матеріал у ньому об’єднано в п’ять розділів, кожен із яких містить кілька параграфів, що, у свою чергу, поділяються на пункти.

Ви вже знаєте, що історія, як і будь-яка інша наука, має власну термінологію, і її необхідно розуміти. Підручник містить дати основних подій, визначення понять і термінів, інформацію про видатних історичних осіб. Слова й дати, виділені жирним шрифтом, потребують вашої особливої уваги. Працюючи на уроках і вдома, необхідно перевіряти себе, щоб переконатися, чи правильно ви запам’ятали основні події, імена історичних осіб, нові поняття й терміни.

Параграф розпочинається стислим викладом основних навчальних завдань і запитаннями на повторення. Це допоможе вам пригадати вже відомий матеріал і підготуватися до сприйняття нового.

Важливу роль для розуміння навчального матеріалу відіграють наведені в підручнику історичні джерела, карти, ілюстрації, таблиці та схеми. Працюючи з параграфом, прочитайте підібрані до нього історичні джерела та дайте відповіді на поставлені запитання. Розглядаючи ілюстрації, обов’язково звертайте увагу на підписи, які розкривають зміст зображеного. Робота з історичною картою сприятиме формуванню уявлень про те, де відбувалися події та які зміни вони спричинили. Схеми й таблиці унаочнюють зв’язки між складовими певного історичного явища, пояснюють його особливості тощо.

На полях розміщені запитання до тексту параграфа або ілюстрацій, які сприятимуть кращому розумінню матеріалу.

Після кожного параграфа наведені запитання і завдання. Вони допоможуть вам здійснити самоперевірку, осмислити вивчений матеріал і закріпити практичні навички. За необхідності звертайтеся до додаткових джерел (атлас з історії України, енциклопедії, довідники, Інтернет тощо).

Наприкінці підручника розміщено корисні додатки: основні дати і події, термінологічний покажчик, плани-схеми для різних форм роботи, список літератури.

Підручник має інтернет-підтримку. На його сторінках розміщені QR-коди, за якими ви знайдете онлайн-тести для підготовки до тематичного контролю за кожним розділом.

Рубрики підручника

► Опрацювавши цей параграф, ви дізнаєтесь — стислий виклад навчальної мети.
► Пригадайте — запитання, які допоможуть пригадати раніше вивчений матеріал і краще зрозуміти новий.
► Цікаві факти — історичні факти, пов’язані зі змістом параграфа.
► Джерела повідомляють — уривки з історичних джерел і запитання до них.
► Словник — пояснення наведених у тексті нових понять і термінів.
► Чи погоджуєтесь ви з тим, що... Чому? — стислий виклад провідних думок, розкритих у тексті параграфа.
► Працюємо з хронологією — перелік найважливіших дат, які треба запам’ятати.
► Запитання і завдання — запитання й завдання до параграфів, розподілені на групи:
- Навчаємось у грі — за допомогою цих завдань ви зможете здійснити самоперевірку в ігровій формі й дізнатися, чи добре ви запам’ятали основні факти параграфа.
- Відповідаємо на запитання — запитання цього блоку дадуть вам змогу осмислити прочитане.
- Виконуємо завдання — виконання цих практичних завдань розвиватиме ваші навчальні вміння (працювати з історичною картою, складати плани, таблиці тощо).
- Розвиваємо творчі здібності — тут ви знайдете багато цікавих завдань, які слід виконувати за допомогою ресурсів Інтернету або додаткової літератури.

 

pdf.png pick_istoriya_ukraini_8_gisem5.pdf
Дата 11.07.2021 16:34:10 Размер файла 8 MB Завантажити 7

Схожі матеріали (за тегом)