Інформатика

8 клас Перегляди: 1255
Купити
Інформатика. Підручник для 8 класу загальноосвітних навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Світ"
• Рік видання: 2016
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf

 

Дорогі учні!

 

Ви навчаєтесь інформатики вже четвертий рік, у повсякденному житті щораз більше й більше використовуєте засоби інформаційних технологій (мобільний телефон, планшет, електронну книгу та інші сучасні гаджети). Ви їздите на транспортних засобах, більшість із яких так чи інакше має в своєму складі комп’ютери - у автомобілях, автобусах, залізничних локомотивах комп’ютери керують роботою двигунів, визначають місце на маршруті потягів метро, маршрутних автобусів. Телефонуючи, навіть зі стаціонарного телефону на інший стаціонарний телефон, ви користуєтесь не менше ніж двома комп’ютерами - один з них міститься в телефоні (якщо це не телефон з набірним диском, яким дуже багато з вас, напевне, вже й не знають як користуватися), а інший - на телефонній станції, встановлює з’єднання з абонентом, перемикає режими роботи, вмикає голосові повідомлення.

Ми перестаємо помічати комп’ютери, приймаючи як належне їх непомітну присутність. Але вони дедалі частіше починають керувати пристроями, які є необхідною частиною середовища, в якому живе і навчається, працює сучасна людина. Звичайно, можна не знати, як відбувається керування пранням у сучасній пральній машині - треба лише натиснути кнопку вибору відповідної програми. Але людина стала людиною розумною тому, що не просто користувалася знаряддями, а намагалася їх удосконалити, придумати нові.

Отже, для того щоб ефективно використовувати блага цивілізації, придумані й створені для нас, потрібно, хоча б у загальних рисах знати, як вони працюють. Ці знання, зокрема, допоможуть визначити, чого можна вимагати від певного гаджета, а чого - ні, визначити, чи правильно він працює. А в майбутньому - усвідомлено обрати вид діяльності, пов’язаний зі створенням нових засобів.

У галузі інформаційних технологій, як і в усіх галузях науки і техніки, мистецтва, є знання, які не застарівають. У інформатиці -це знання про принципи програмного управління, на основі яких побудована робота всіх комп’ютерів. Ви докладніше ознайомитеся з конструкцією комп’ютера, почнете освоювати створення програм уже в середовищі, наближеному до того, яким користуються програмісти, і зрозумієте, що це легко!

Ви продовжуватимете на практиці засвоювати правила безпеки життєдіяльності під час виконання робіт з використанням комп’ютера та інших засобів інформаційних технологій - це теж необхідно.

 

pdf.png pick_informatika2_8_gurzhiy.pdf
Дата 03.10.2017 20:17:00 Размер файла 15 MB Завантажити 8

Схожі матеріали (за тегом)