Величні собори України

7 клас Перегляди: 432
Купити
Величні собори України епохи середньовіччя. Посібник серії "Шкільна бібліотека" для 7 класу закладів загальної середньої освіти.

• Автор:  
• Видавництво: "Астон"
• Рік видання: 2020
• Сторінок: 144
• Формат файлу: pdf

 

Дорогі юні шанувальниці й шанувальники історії!

 

Пропонуємо здійснити незвичайну подорож у далеке середньовіччя Русі-України - величну епоху, що тривала з V до XV століття. Ознайомитися з нею допоможуть німі свідки тих часів - собори та храми, що збереглися в Україні.

Для подорожі середніми віками обрано найдавніші і, водночас, найвеличніші храми, які височіють на теренах України - від Києва до Чернігова на півночі, Львова й Хуста - на заході, Ізмаїла й Старого Криму - на півдні.

Чому саме храми, собори? Та й, власне, що таке храм?

Храмом називають архітектурну споруду, призначену для здійснення богослужінь і релігійних обрядів. Собори - великі або прославлені церковні будівлі. Найголовніші з таких храмів ставали центрами церковних округів, їх називали кафедральними.

Зверніть увагу, що храми, про які йдеться на сторінках посібника, - не тільки історичні пам’ятки, а й твори високого мистецтва. У них гармонійно поєднані архітектура, живопис, скульптура, література та музика.

Мандруючи, дізнаєтеся, що доля кожного храму - як життя людини: часи слави та розквіту подеколи змінювалися роками горя й занепаду.

Важливо пам’ятати, що на українських землях з давніх-давен жили і нині живуть прихильники різних релігій - християни (православні, греко-католики, римо-католики, віряни вірменської церкви), юдеї та мусульмани. Під час подорожі ознайомитесь з православними соборами, католицькими костелами, мусульманськими мечетями та юдейською синагогою - свідками різноманітної, багатокультурної і багаторелігійної історії українських земель.

Сподіваємось, що цей путівник допоможе краще зрозуміти духовне коріння нашої держави.

На сторінках посібника натрапите на запитання і завдання. Вони допоможуть краще запам’ятати прочитане, звернути увагу на дати та події. Рубрики «З легенд і переказів», «Чи знаєте ви, що...», «Архітектор розповідає», творчі проектні завдання пошу-ково-діяльнісного характеру сприятимуть глибшому пізнанню історичних реалій. У пригоді також стане рубрика «Словник», у якій знайдете пояснення термінів і понять.

То як, готові? Тоді - в дорогу шляхами українського середньовіччя!

 

pdf.png pick_velichni_sobori_7_sekirinskiy.pdf
Дата 28.12.2020 19:09:25 Размер файла 5 MB Завантажити 7

Схожі матеріали (за тегом)