Трудове навчання

7 клас Перегляди: 1139
Купити
Трудове навчання. Обслуговуючі види праці. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Педагогічна думка"
• Рік видання: 2008
• Сторінок: 256
• Формат файлу: pdf

 

Господарська діяльність сучасної людини надзвичайно різноманітна. Це — будівництво мостів і доріг, виготовлення машин і верстатів, одягу, вирощування рослин і тварин, випікання хліба та випуск м'ясної й молочної продукції, друкування книг і газет тощо.

Основними галузями матеріального виробництва є промисловість і сільське господарство.

Промисловість — це потужний комплекс різноманітних підприємств: фабрик, заводів, шахт, комбінатів, на яких добувають корисні копалини та виготовляють різноманітну продукцію. Ці підприємства постачають окремим галузям знаряддя праці. Наприклад, щоб працював автомобільний завод, для нього промисловість виготовляє різноманітні верстати, електроінструменти, за допомогою яких обробляють і складають деталі автомобіля. Щоб виготовити одяг на швейній фабриці, машинобудівні заводи виготовляють для неї швейні машини, преси, праски тощо.

Промисловість поділяють на добувну й обробну. Цей поділ здійснюється залежно від дії на предмет праці — видобування чи обробка матеріалів. Добувна промисловість займається видобуванням корисних копалин та інших речовин, які існують у природі. До неї належать підприємства, які видобувають руду, вугілля, нафту, сіль, деревину тощо. Обробна промисловість переробляє сировину на готові иродукти. Такими, наприклад, є молочні ча-води, м'ясокомбінати, нафтопереробні заводи та ін.ти. Такими, наприклад, є молочні заводи, м'ясокомбінати, нафтопереробні заводи та ін.

Залежно від призначення продукції, яка виготовляється, промисловість поділяють на дві групи: А і Б.

Підприємства групи А займаються виробництвом засобів виробництва. Прикладами таких підприємств є машинобудівні заводи, будівельні комбінати та ін.

Підприємства групи Б виготовляють предмети народного споживання. Це — швейні фабрики, текстильні комбінати, м'ясокомбінати, молочні заводи, макаронні фабрики, кондитерські підприємства тощо.

 

pdf.png pick_trudove_navchannya_7_denisenko.pdf
Дата 12.02.2020 14:44:36 Размер файла 15 MB Завантажити 8

Схожі матеріали (за тегом)