Алгебра

7 клас Перегляди: 2900
Купити
Алгебра. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Ранок"
• Рік видання: 2015
• Сторінок: 208
• Формат файлу: pdf

 

Математика — одна зі стародавніх наук. Вона зародилася на світанку людської цивілізації. Будівництво, вимірювання площі земельних ділянок, навігація, торговельні розрахунки вимагали вміння виконувати арифметичні обчислення. Згодом математика сформувалась у струнку логічну систему й стала складовою частиною комплексу наукових знань. Потреби науки, техніки, усієї практичної діяльності людей постійно ставили перед математикою нові завдання та стимулювали її розвиток.

Цього навчального року ти починаєш вивчати розділ математики, який має назву «алгебра».

Прийнято вважати, що основи алгебри заклали прадавні індійські математики. Саме вони вперше почали використовувати позиційну систему числення, нуль як число, символи для позначення дій над числами.

Алгебра від самого початку була наукою про рівняння. Вагомий внесок у розвиток теорії розв’язання рівнянь зробили математики Сходу, які писали арабською мовою. Насамперед це вчений Мухамед ібн Муса аль-Хорезмі, який жив у IX ст. н. е. Слово «алгебра» виникло у зв’язку з назвою його книги «Китаб аль-джебр валь-мукабала», одна з частин якої присвячена розв’язанню лінійних та квадратних рівнянь.

Відомий учений і поет Омар Хайям (1048- 1131) у своєму «Трактаті про докази задач алгебри та аль-мукабали» вперше в історії розглядав алгебру як самостійну математичну дисципліну, що має загальнотеоретичне значення.

Приблизно до середини XIX ст. основним призначенням алгебри як науки було розв’язання рівнянь і систем рівнянь.

Саме з цього ти почнеш своє знайомство з новим для тебе предметом — алгеброю.

Головним об’єктом алгебри від початку XX ст. стає вже не розв’язання рівнянь, а вивчення алгебраїчних операцій з елементами довільної природи. Сучасна алгебра розглядає такі абстрактні поняття, як кільця, групи, поля, ідеали. Ознайомитися з ними можна в курсі вищої алгебри, методи якої дедалі ширше використовуються в багатьох розділах математики і є однією зі складових її прогресу.

Опанувати всі ці абстрактні поняття можна, але не одразу. Уважність під час вивчення теоретичного матеріалу підручника і наполегливість під час розв’язування різнорівневих практичних завдань стануть запорукою успіху в навчанні алгебри.

 

pdf.png pick_algebra_7_tseytlin.pdf
Дата 13.04.2016 14:02:00 Размер файла 12 MB Завантажити 20

Схожі матеріали (за тегом)