Креслення

  • Опубліковано в 11 клас
  • Прочитано 1210 разів
Креслення
Креслення. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. Профільний рівень.

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2011
• Сторінок: 240
• Формат файлу: pdf

 

Вступ.

 

Для сучасної людини мовне та письмове спілкування є звичною і постійною життєвою потребою. Проте ще набагато раніше, ніж з'явилася писемність, люди навчилися виконувати графічні зображення. Поблизу іспанського селища Альтаміра збереглася печера — житло первісної людини, на стінах якої зображено сцени полювання на бізонів. У Сибіру в передгір’ях Алатау знайдено графічні зображення людей і звірів на скелях, виконані людиною понад ЗО тисяч років тому. Ці та інші приклади свідчать про те, що спочатку люди намагалися графічно відображати свої враження і бачення навколишнього світу. Поступово виконувані людиною графічні зображення удосконалювались, ставали більш свідомими і виразними — з’явилися зображення знарядь праці, плани поселень, храмів тощо. Першим із таких вважається зображення будівлі у розрізі на глиняній табличці (Новий Вавилон, 2400 р. до н. д.). Складність архітектури палаців, храмів, укріплень та інших споруд у країнах стародавньої культури (Стародавній Сгипет, Вавилон, Греція) дають підстави вважати, що вони будувались на основі креслень.

Уся історія розвитку людського суспільства була тісно пов'язана з удосконаленням мистецтва виконання зображень. Але завжди слід пам’ятати, що поява креслень зумовлена потребами практичної діяльності людини.

Наскельні зображення людина виконувала шматочком вугілля, взятим із залишків вогнища. Прообраз сучасного олівця з’явився пізніше, за доби старогрецької культури: це були графітові палички. Ще пізніше почали застосовувати палички чи загострені кружечки із свинцю або срібла, які також залишали добре помітні сліди на поверхнях твердих предметів. Відомо, що такими "олівцями" користувався Леонардо да Вінчі.

Перший "справжній" олівець було виготовлено в Англії у 1565 р., коли у графстві Камберленд знайшли поклали графіту. Місцеві майстри здогадалися розпилювати кристали графіту на тоненькі стержні і вставляти їх у дерев’яні палички з отворами. На жаль, поклади графіту швидко скінчилися.

Утретє олівець "народився" наприкінці XVIII ст., коли француз Піколя Жак Конте запропонував спосіб "одягати" графітовий стержень у дерев'яний одяг, а чех Йозеф Хардтмут винайшов новий спосіб виробництва графітових стержнів із суміші графітового порошку з глиною. Американський винахідник з міста Конкорд сконструював верстат для виготовлення дерев'яного "одягу" на олівці.

 

pick_kreslennya_11_sidorenko.pdf
Дата 01.12.2013 18:37:43 Размер файла 20.42 MB Завантажити 8


Фейсбук