Історія: Україна і світ

Купити
Історія: Україна і світ. Підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти. (Інтегрований курс, рівень стандарту)

• Автор:  
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2019
• Сторінок: 304
• Формат файлу: pdf

 

Шановне учнівство!

 

Цього навчального року Ви будете вивчати найновіший період української та загалом світової історії - від завершення Другої світової війни до сучасності. І робитимете це в межах інтегрованого навчального курсу, де немає формального поділу на дві історії, - зате історія України повсякчас проступає з історії світу, а світова історія великою мірою твориться в Україні. Це час, коли можна було зримо відчути, як минуле дуже швидко перетворюється на майбутнє, і навпаки.

У Вас неминуче виникатиме питання про зв’язок цієї сторінки новітньої історії з Другою світовою війною, відтак часто буде з’являтися окреслення «повоєнний період». Однак треба взяти до уваги, що зміни, які відбулися в другій половині XX і на початку XXI ст., радикально вийшли за межі вузького поствоєнного погляду на світ. Вони не тільки стали своєрідним запереченням тієї війни, а й змусили до більшої відповідальності, розвинули інтеграцію до глобального рівня і тим самим унеможливили третю світову війну, у розв’язанні якої мало хто сумнівався.

Найважливішим здобутком українців у цей час стало проголошення і становлення держави Україна. Треба пам’ятати, що державність є цінністю, без якої існування народу в сучасному світі та його поступальний розвиток навряд чи можливі. Творення нової України спонукає також до висновку, що свободу й демократію потрібно боронити. І ще й - за необхідності -боронити силою.

Підручник усіляко заохочуватиме до зацікавлення родинними історіями. Рухаючись сторінками цієї книжки, Ви будете проживати життя своїх рідних і близьких - бабусь, дідусів, батьків. З усіма подіями, про які оповідає підручник, вони безпосередньо стикалися у своєму житті або принаймні про них чули. Отож підручник буде прагнути представити колективні біографії Ваших рідних і близьких у контекстах української та світової, насамперед європейської, історії.

Звичайно, у цій історії не бракувало зла й страху, але відваги стало більше. Значно ліпше, ніж це траплялося раніше, люди засвоїли урок, що не можна потурати злу, бо, за словами видатного чеського політика і драматурга Вацлава Гавела, «досі ще ніхто не схилив зло до поступок чи олюднення». У випадку зустрічі зі злом найліпшим розв’язанням ставала непохитна позиція.

Зі сторінок підручника до Вас промовлятимуть різні тексти: насамперед авторський, а також сучасників тих подій та істориків (Ex libris), історичні документи (Ad fontes). У тексті Ви натраплятимете на характеристики постатей (Personalia), цікавинки (Nota bene!), визначення термінів. Розділи розпочинаються анонсами та кількома випереджуючими творчими завданнями. Усі структурні частини параграфів завершуються завданням, яке реалізує певну змістову лінію. Орієнтиром для формування вмінь, пов’язаних з предметно-історичною компетентністю, будуть рубрики Ad disputandum і Repetitio est mater studiorum наприкінці кожного параграфа. Вони дадуть змогу працювати як індивідуально, так і об’єднуючись у групи. У назвах рубрик використано латинські вислови, що має на меті розширити Ваші пізнавальні горизонти. Важливим джерелом інформації та підставою для розмірковувань стануть карти та інші візуальні матеріали.

Зичимо успіхів!

 

pdf.png pick_istoriya_ukraina_svit_11_mudryi.pdf HOT
Дата 29.08.2019 10:39:26 Размер файла 22 MB Завантажити 419

Схожі матеріали (за тегом)