Фізика

11 клас Перегляди: 13445
Купити
Фізика. Підручник для 11 класу середньої загальноосвітньої школи.

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2002
• Сторінок: 319
• Формат файлу: pdf

 

Електромагнітна індукція.

 

Досі ми розглядали електричні й магнітні поля, які не змінюються з часом, так звані статичні поля. З’ясували, що електричне поле виникає навколо електричних зарядів, а магнітне - навколо постійних магнітів і постійних електричних струмів у нерухомих провідниках. Однак цікавішими виявилися явища в електричних і магнітних полях, що змінюються з часом. Такі явища дістали назву явищ електромагнітної індукції. Про них і йтиметься в цьому розділі.
Досліджувати явища електромагнітної індукції розпочали відразу ж після відкриття у 1820 р. Хансом Ерстедом явища виникнення навколо провідника зі струмом магнітного поля. Якщо електричний струм створює магнітне поле, то чи існує обернене явище: виникнення електричного струму в провіднику, вміщеному в магнітне поле? Численні спроби виявити це не дали бажаних результатів. У нерухомих провідниках (звичайно, замкнутих), вміщених у найсильніші на той час магнітні поля, електричний струм не виникав.
Лише у 1831 р. видатний англійський фізик Майкл Фарадей експериментально відкрив явище електромагнітної індукції. Він встановив, що електричний струм все-таки виникає в нерухомому провіднику, вміщеному в магнітне поле, однак лише тоді, коли це магнітне поле змінюється. Явище електромагнітної індукції згодом стало основою всієї сучасної електротехніки й радіотехніки. Зокрема, на ньому ґрунтується принцип дії генераторів усіх електростанцій світу, які перетворюють механічну енергію в енергію електричного струму. Відкриття явища електромагнітної індукції дало змогу з’ясувати глибокий внутрішній зв’язок між електричними й магнітними явищами. Як переконаємося пізніше, світлові явища теж зв’язані з електромагнітною індукцією.

 

pdf.png pick_fizika_11_goncharenko.pdf HOT
Дата 26.09.2013 00:02:00 Размер файла 8 MB Завантажити 1,468

Схожі матеріали (за тегом)