Світова література

  • Опубліковано в 10 клас
  • Прочитано 550 разів
Світова література
Зарубіжна література. Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів (академічний рівень, профільний рівень).

• Автор:
• Видавництво: "Грамота"
• Рік видання: 2010
• Сторінок: 320
• Формат файлу: pdf

 

XIX ст. в історії людства було епохою настільки ж доленосною, наскільки динамічною та суперечливою. Розпочиналося воно під гуркіт наполеонівської артилерії, який чули Африка і Європа, Берлін і Москва, Аустерліц і Ватерлоо. Багато людей тоді ще вірили в те, що Бонапарт, цей «нікому не відомий бідний лейтенант, зробився володарем світу за допомогою тільки сворї шпаги» (Стендаль, «Червоне і чорне»). Проте, досягши влади палкий поборник свободи й ворог монархії став імператором, тобто монархом! Красиві лозунги обернулися на кривавий терор, а «засновані "перемогою розуму" суспільні й політичні установи виявилися злою, сміховинною карикатурою на блискучі обіцянки просвітників».

Після поразки Наполеона (1815) до Парижа разом із військами антинаполеонівської коаліції (як тоді жартували — «в багажі союзників») повернулися Бурбони - члени королівської династії, що правила до Великої французької революції. Королем став Людовік XVIII. А одночасно з ними до країни повернулися також численні емігранти-аристократи, які свого часу втекли від революціонерів і втратили не лише маєтності, а й привілеї.

Аристократи-емігранти «нічого не забули, але нічому й не навчалися», тож вони їхали додому з неприхованим прагненням помститися своїм кривдникам і негайно повернути не лише маєтки, а й колишню, нічим не обмежену абсолютну владу. Саме ті непрості для Франції часи зображені в романі Стендаля «Червоне і чорне» і повісті Оноре де Бальзака «Гобсек».

 

pick_svitova_literatura_10_kovbasenko2
Дата 01.03.2015 14:20:41 Размер файла 29.59 MB Завантажити 4


Фейсбук