Історія України

10 клас Перегляди: 5385
Купити
Історія України. Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2010
• Сторінок: 303
• Формат файлу: pdf

 

Шановні учні!

 

Перед вами підручник, присвячений одному з найскладніших періодів доби новітньої історії України. Виклад подій триває з 1900 по 1921 р.

На початку століття український народ був позбавлений власної державності. Перша світова війна і революції 1917-1918 рр. дали йому могутній імпульс до державотворення. Героїчна доба національної революції, що розгорнулася після розпаду Російської та Австро-Угорської імперій, поклала початок Українській і Західноукраїнській народним республікам, що на короткий час возз’єдналися в єдину соборну демократичну Україну. Народ, саме існування якого заперечувалося, а мова переслідувалася, дістав шанс здобути національну державність і жити власним життям на своїй Батьківщині.

Ви здобуваєте освіту в умовах глобалізації світових процесів та формування інформаційного суспільства. Наукова література, аудіовізуальні засоби, ресурси Інтернету дають можливість самостійно отримувати інформацію, яка передбачає наявність протилежних думок та їхню боротьбу. Це спонукає користувача інформації, спираючись на національні цінності, досвід і традиції своєї сім’ї, формувати особисте уявлення про світ і себе в цьому світі.

Важливо розуміти, що за певних умов історичні події можуть розвиватися у багатьох, аж до протилежних, напрямках. У людей завжди є вибір. Зіткнення різних точок зору не повинно виливатися в конфлікт. Сучасне суспільство потребує толерантності думок і вчинків.

Для набуття предметних компетентностей вводяться рубрики: «Завдання для закріплення матеріалу», «Питання для обговорення в групі, класі», «Висловіть власне судження», «Працюємо з документом». Текст параграфа закінчується короткими висновками, які можуть стати основою для формування вашого погляду на історичні події.

Системне використання історичних джерел, спогадів учасників історичних подій (документи усної історії), творчих здобутків українських митців дозволять вам відчути загальні тенденції та особливості вітчизняної історії, олюднити й оживити сторінки минулого.

Підручник створено відомим вченим-істориком, доктором історичних наук Кульчицьким С.В. і заслуженим учителем України Лебедєвою Ю.Г.

 

pdf.png pick_istoriya_ukraini_10_kulchitskiy HOT
Дата 25.01.2015 14:42:00 Размер файла 14 MB Завантажити 261

Схожі матеріали (за тегом)