Фізика

10 клас Перегляди: 17947
Купити
Фізика. Підручник для 10 класу середньої загальноосвітньої школи.

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2002
• Сторінок: 319
• Формат файлу: pdf

 

Молекулярна фізика.

 

Ви починаєте вивчати важливий розділ фізичної науки — молекулярну фізику, яка розглядає будову і властивості речовин у твердому, рідкому й газоподібному станах і залежність фізичних властивостей тіл від їх будови та особливостей молекулярного руху. Стосовно будови і властивостей речовин молекулярна фізика виходить з так званих молекулярно-кінетичних уявлень. Згідно з дими уявленнями будь-яке гіло — тверде, рідке чи газоподібне — складається з зеличезної кількості молекул, що перебувають у невпоряд-лованому (хаотичному) русі, інтенсивність якого залежить від температури.

Властивості тіл визначаються насамперед їх внутрішньою Зудовою, властивостями частинок, з яких вони складаються, силами, що діють між частинками, тощо. Тому питання про будову речовини основне для фізики та інших наук про природу.

Звичайно, молекулярна фізика не може дати вичерпної відповіді на всі питання про будову речовини. Багато надзвичайно важливих і цікавих відомостей про структуру тіл ви дістанете під час вивчення хімії, астрономії тощо. Мета молекулярної фізики — пояснити властивості тіл, що їх безпосередньо спостерігають на досліді (тиск, температура, пружність, теплопровідність тощо) як вияв сумарної дії величезної кількості молекул. Іншими словами, молекулярна фізика, виходячи з внутрішньої будови тіл, розглядає мікроскопічні (мікрофізичні) фізичні процеси і явища. При цьому вона користується так званим статигтичним методом, який дає змогу визначати середні величини, що характеризують рух і взаємодію величезної сукупності молекул. Тому молекулярну фізику часто називають статистич чою фізикою.

 

pdf.png pick_fizika_10_goncharenko.pdf HOT
Дата 04.11.2013 02:42:00 Размер файла 9 MB Завантажити 3,819

Схожі матеріали (за тегом)