Мистецтво

10 клас Перегляди: 565
Купити
Мистецтво. Підручник для 10 (11) класу закладів загальної середньої освіти. (Рівень стандарту, профільний рівень)

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2019
• Сторінок: 208
• Формат файлу: pdf

 

Шановні друзі!

 

Світ мистецтва, з яким ви ознайомлювалися впродовж усіх років навчання в школі, надзвичайно багатий і різноманітний. Як осягнути цю грандіозну панораму художніх досягнень? Які принципи обрати за основу — історико-хронологічний чи жанрово-стильовий? Зазначені орієнтири — види, стилі й жанри мистецтва — безперечно, знайдуть своє висвітлення в цій книзі. Але для розподілу тексту обрано регіональний підхід. Це дасть змогу виявити самобутність усіх культурних регіонів світу, визначених ЮНЕСКО: африканського, американського, далекосхідного, індійського, арабо-мусульманського та європейського. Структура підручника складається із семи тем, остання присвячена художній спадщині України.

Ви будете поглиблювати свої знання про мову того чи того виду мистецтва, іцо належить до просторових (архітектура, скульптура, живопис), часових (музика) або синтетичних (хореографія, театр, кіно). Порівняння особливостей мистецтва різних країн і континентів допоможе побачити не лише національні чи релігійні відмінності, що роз’єднують народи світу, а й ті, що об’єднують.

Пізнаючи нові мистецькі імена та явища, ви збагатите свій духовний світ, естетичну культуру. Адже, відображаючи красу світу в художніх образах, мистецтво створює такі естетично виразні форми, які втілюють широкий спектр почуттів, емоцій, думок, мрій і фантазій людини. Цс дає змогу краще розуміти себе й інших, бути толерантним до різних традицій і поглядів у процесі комунікації і взаємодії.

Аналізуючи художні твори (зокрема, у рубриці «З історії шедевра»), ви зможете навчитися самостійно інтерпретувати їх зміст, критично мислити й адекватно оцінювати суперечливі культурні процеси сучасності, орієнтуючись на високі естетичні ідеали людства. Адже, незважаючи на поширення в наш час прагматичних поглядів, загальнолюдські цінності, які зберігає світова культурна спадщина, не втрачають актуальності, тому що вони вічні.

Виконуючи варіанти практичних завдань (Практикум. Профільні професійні випробування. Мистецькі проекти), ви маєте змогу виявити свої здібності відповідно до інтересів і обраних профілів навчання — музичного, художнього, хореографічного, театрального, кінематографічного, музейного тощо. Набуваючи ключових і предметних компетентностей, зможете брати посильну участь у художньому житті школи, у соціокультурній практиці, в естетизації довкілля. Самореалізація через мистецтво допоможе вам гармонізувати свій емоційний стан, що важливо для збереження психічного здоров’я та розвитку емоційного інтелекту.

Наприкінці кожного семестру є візуальні тести для перевірки освітніх досягнень.

Варто пам’ятати, що мистецька освіта не завершується в старших класах. Це - початок самоосвіти протягом життя. І нехай цей підручник стане дороговказом на захопливому шляху пізнання Краси та Гармонії. Адже, як говорив Бергольд Брсхт: «Усі види мистецтва служать найбільшому з мистецтв — мистецтву жити на землі».

 

pdf.png pick_mistetstvo_10_11_masol.pdf
Дата 02.05.2020 14:09:28 Размер файла 33 MB Завантажити 30

Схожі матеріали (за тегом)