Мистецтво

10 клас Перегляди: 6077
Купити
Мистецтво. Підручник для 10 (11) класу закладів загальної освіти. (Рівень стандарту, профільний рівень)

• Автор:  
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2018
• Сторінок: 224
• Формат файлу: pdf

 

Шановні старшокласники та старшокласниці!

 

Перед вами книжка, за допомогою якої ви ознайомитеся з розмаїттям мистецтва культурних регіонів світу - африканського, американського, далекосхідного, індійського, арабо-мусульманського та європейського.

Ви поринете у світ різних часів і народів, дізнаєтеся про чарівність, а іноді й незвичність для нас, європейців, мистецтва різних куточків планети. Але мова мистецтва не має кордонів і є зрозумілою кожній людині. Воно надає естетичного задоволення, учить помічати красу, надихає, захоплює, розвиває уяву. Краса, витонченість, емоційність витворів мистецтва відкриваються для тих, хто хоче його пізнати, побачити й почути. Мистецтво кожного культурного регіону унікальне, самоцінне і самодостатнє, і кожне є частиною світової мистецької скарбниці.

Звертаємо вашу увагу, що зміст підручника розроблено за програмами стандарту та профільного рівня (пізнавальна складова).

Рубрики підручника розширять ваші уявлення про шедеври світового мистецтва, створені в різних частинах нашої планети («Перлина»), висвітлять досягнення в царині мистецтва («Довідка»), ознайомлять із цікавими фактами («Факт»), наштовхнуть на розуміння того, що світове мистецтво - живий організм, який постійно розвивається і збагачується («Культурні взаємовпливи»). Сподіваємося також, що на уроках мистецтва ви виявлятимете бажання співати улюблені пісні, створювати художні образи за допомогою різноманітних художніх технік та із залученням цифрових технологій (рубрики «Практичне завдання», «Робота з джерелами»). Ви матимете змогу випробувати себе в різних творчих (і не тільки) професіях. Ідеї вам підкаже рубрика «Професійні випробовування».

І пам’ятайте, що функція мистецтва набагато ширша, ніж просто формувати певні знання чи вміння. Мистецтво потрібно вміти відчувати й розуміти. Наші з вами завдання - навчитися насолоджуватися творами мистецтва, переживати всі відтінки емоцій та почуттів, утілені в художніх образах, намагатися зрозуміти ідеї й меседжі, що посилають нам у своїх творах митці різних часів і континентів. А ще ви матимете змогу висловлювати та відстоювати в дискусіях свої міркування, давати творам власні художні оцінки, працювати з додатковими джерелами інформації, а також творчо самовиражатися за допомогою тих мистецьких навичок, яких ви набули впродовж навчання у школі.

Звичайно ж, покликання уроків мистецтва у школі - не готувати фахівців у сфері мистецтва: художників, музикантів або мистецтвознавців. Однак завдяки мистецтву для вас відкривається ширший простір для взаємин зі світом, ви станете впевненішими, самодостатнішими, креативні-шими, і ці якості допоможуть вам досягти успіху в дорослому житті.

Роль мистецтва в становленні людини вдало окреслила французька мистецтвознавиця Франсуаза Барб-Ґалль: «Загалом можна сказати, що мистецтво нічого не дає, а водночас - воно дає можливість жити по-іншому. На людей, які ближче знайомляться з мистецтвом, чекають суцільні виграші - від естетичного задоволення до розвитку автономії розуму, пізнання різних видів свободи».

Тож рушаймо в цікаву, пізнавальну й розвивальну подорож світом мистецтва!

 

pdf.png pick_mistetstvo_10_11_gaydamaka.pdf HOT
Дата 12.02.2019 19:21:38 Размер файла 62 MB Завантажити 2,146

Схожі матеріали (за тегом)