Українська мова

10 клас Перегляди: 10125
Купити
Українська мова. Підручник для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською та російською мовами навчання

• Автор:
• Видавництво: "Освіта"
• Рік видання: 2004
• Сторінок: 384
• Формат файлу: pdf

 

Роль мови у формуванні і самовираженні особистості.

 

Прочитайте текст. Поставте запитання щодо вислов­лених в ньому думок.
Особистість є носієм свідомості і системи суспільно- значущих якостей. Ідеальна особистість - це людина, що поєднує в собі духовне багатство, високу мо­ральність, фізичну досконалість і виявляє себе як не­повторна, самобутня індивідуальність, що й становить силу її привабливості для інших.
Роль мови у формуванні і самовираженні особи­стості величезна. Особливе значення має рідна мова, що стає для кожної людини одним з найцінніших надбань. Найгостріше це відчувається тоді, коли людина довго перебуває за межами батьківщини. Тоді бодай одна вісточка рідною мовою приносить душевну полегкість, втамовує тугу за рідною стороною.
Мова - то магічне дзеркало, невичерпний засіб спілкування. У мові відображено життєвий досвід, сприйнятий людством від давнини до сучасності. При цьому мова відображає не лише тз, що на поверхні, а й невидиме для ока, внутрішню суть речей, не лише світ матеріальний, а й світ ідеальний, який віддзерка­люється в умопогляді, фольклорі, текстах, ідеях.
Передусім через мову ми пізнаємо рідний народ, його ментальність, культуру, історичний досвід. Крізь призму слова сприймаємо одну з граней краси, що представлена в художній літературі. Наші моральні переконання формуються на основі моральних понять та ідей, що пізнаються завдяки мові. Чим краще ми опановуємо мову, тим досконалішим стає наше мис­лення, бо мова і мислення нероздільні.
Вбираючи в себе знання, відображені в мовленні, людина вибудовує власний внутрішній світ, або мікро­косм, формує себе як особистість.

 

pdf.png pick_ukrainska_mova_10_bilyaev.pdf HOT
Дата 25.09.2013 12:47:00 Размер файла 8 MB Завантажити 165

Схожі матеріали (за тегом)