Українська література

10 клас Перегляди: 5126
Купити
Українська література (перша третина ХХ століття). Духовні криниці (частина друга). Хрестоматія для 10 класу середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів.

• Автор:
• Видавництво: "Школяр"
• Рік видання: 2000
• Сторінок: 544
• Формат файлу: pdf

 

У динамічному оновлені.

 

Складними, тернистими шляхами йшла українська доля в XX столітті. Гіркота нездійснених соціальних сподівань на початку віку, кровопролитна Перша світова війна, яка поглинула сотні тисяч наших людей, зруйнувала господарство, поразка національно-визвольних змагань 1917—1920 років, що не увінчалися створенням суверенної держави, погромницька політика тоталітарного режиму в ставленні до української культури і науки в наступне десятиріччя — такі вузлові моменти української історії першої третини нашого століття, зафіксовані, художньо змодельовані національним письменством.

Українська література цього періоду перебувала в динамічному художньому оновленні, що мав вважатися характерною особливістю її потужних потенційних можливостей. Це оновлення охопило основні види і жанри усіх літературних родів — епосу, лірики і драми, позначилося на розвитку критики і публіцистики, активності їхнього втручання у художній процес.

На ниві української прози в цей час виступають такі видатні письменники, як Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Володимир Винниченко, Лесь Мартович, Степан Васильченко, Микола Хвильовий, творчість яких позначена актуальністю порушуваних тем, досконалістю їхнього мистецького втілення. Особливо впадав в око глибина психологічного розкриття порухів людської душі, використання новітніх прийомів словесного зображення різних граней дійсності, що зближує творчість наших письменників з досягненнями західноєвропейської прози, дав підстави твердити про розвиток в українському письменстві новореалізму й новоромантизму, а також таких модерністських течій, як імпресіонізм, експресіонізм, символізм.

 

Сторінки 1 - 336

Сторінки 337 - 544

 

pdf.png pick_ukrainska_literatura_hrest2_10_semenyuk.pdf HOT
Дата 07.03.2016 13:25:00 Размер файла 23 MB Завантажити 227

Схожі матеріали (за тегом)