Мистецтво

8 клас Просмотров: 257
Купить
Мистецтво. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Оберіг"
• Рік видання: 2016
• Сторінок: 252
• Формат файлу: pdf

 

Мистецтво як вид діяльності.

 

Мистецтво — творча художня діяльність у сферах архітектури, скульптури, живопису, графіки, музики, театру та інших видів діяльності людини. Мистецтво збагачує людину знаннями про світ, дає можливість співпереживати і відчувати естетичну насолоду. Особливість мистецтва, його відмінність від усіх інших видів людської діяльності полягає в тому, що воно відображає дійсність у формі художніх образів.

Мистецтво універсальне та надзвичайно різноманітне. Воно постійно розвивається і реалізується у різних видах і жанрах, стилях і напрямках.

Поділ мистецтва на види пов'язаний із особливостями людського сприйняття світу. Види мистецтва, твори яких можна побачити, називаються візуальним. Це архітектура, живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, скульптура.

Театр, естрадне і кіномистецтво, цирк, телебачення належать до синтетичних видів мистецтва. Твори цих видів мистецтва сприймаються декількома органами чуттів людини одночасно. Найабстрактніше з усіх видів мистецтва — музика — сприймається за допомогою слуху.

Сукупність прийомів і способів мистецької діяльності митця, за допомогою яких він зображає художній світ і виражає своє ставлення до нього, називається засобами художньої виразності. їх використання залежить від індивідуальної майстерності митця і визначає своєрідність будь-якого твору. Наприклад, у живопису — колір, насиченість, світлотінь, у скульптурі — обєм тощо.

Різні види мистецтва мають деякі спільні риси, наприклад, архітектура зі скульптурою і музикою. Вивчення особливостей мистецтва хвилювало науковців з давніх часів. Перші спроби виділити види мистецтва зробили мудреці Стародавньої Греції.

 

pdf.png pick_mistetstvo_8_nazarenko.pdf
Дата 14.06.2020 19:32:54 Размер файла 12 MB Скачать 0

Похожие материалы (по тегу)