Історія України

7 клас Просмотров: 5162
Купить
Історія України. Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Генеза"
• Рік видання: 2007
• Сторінок: 224
• Формат файлу: pdf

 

Юні друзі!

 

Цього року в курсі всесвітньої історії ви, зокрема, познайомитеся із середньовічною історією Європи. Але чи задумувався хтось із вас, що її невід’ємною складовою є величне й трагічне, таке віддалене від нас і водночас постійно присутнє в сьогоденні у вигляді матеріальних, архітектурних, мистецьких і писемних пам’яток, народних традицій і вірувань, оспіване в піснях і думах минуле нашого народу, нашої Батьківщини?

Лише пізнання історії народу, маленькою часточкою якого визнає себе людина, наповнює її душу теплом трепетної любові до Вітчизни, формує свідомого своїх прав і обов’язків громадянина, котрому болить доля України та співвітчизників. Відсутність національної самосвідомості й гідності рано чи пізно призводить до розриву духовної єдності окремої людини зі своїм народом, утрати особистості, перетворення на збайдужілого до всього (окрім власного шлунку й кишені) обивателя-безбатченка. Запам’ятайте: народ, котрий не знає власної історії, приречений знову й знову повторювати помилки минулого, платити за них знівеченими долями та й самим життям своїх дочок і синів.

Упродовж тривалого часу поневолювачі намагалися позбавити український народ його історичної пам’яті - основи збереження й розвитку національної самоповаги, мови, культури, формування патріотизму. Геніальний письменник і кінорежисер Олександр Довженко 14 квітня 1942 р. написав у «Щоденнику» такі пройняті щемливим болем слова: «Ніхто не хотів вчитися на історичному факультеті. Посилали в примусовому плані. Професорів заарештовували майже щороку, і студенти знали, що таке історія, що історія - це паспорт на загибель. А що ж таке історія? Історія є рівнодіюча всіх духовних сил і здібностей народу ».

Здобуття Україною незалежності створило сприятливі умови для правдивого вивчення історії.

Пропонований вашій увазі підручник перенесе вас в українське середньовіччя, знання якого необхідне для виховання історичного мислення, для розуміння закономірностей історичного розвитку. Із його сторінок зійдуть до вас легендарна княгиня Ольга, мужній воїн Святослав, святий Володимир, мудрий Ярослав, хоробрий Данило Галицький і щирий Василько. Перед вами постануть приклади як мужності, самопожертви, безкорисливого побратимства, величі духу, вірності, гідності й честі, так і ницості, гордині, зрадливості, лицемірства. Ви познайомитеся з державника-ми та полководцями, реформаторами й бунтівниками, творцями й руйнівниками, учитиметеся відрізняти добро від зла, честь від ганьби.Пропонований вам підручник поділяється на теми, параграфи і пункти, так звані ліхтарики. Зверніть увагу на виділення, які зустрічаєте в тексті. Зокрема, напівжирним шрифтом виділено ті терміни, поняття, імена історичних осіб та дати, які обов’язкові для запам’ятовування. Курсивом виділено географічні назви, без орієнтування в яких вам непросто буде зрозуміти навчальний матеріал. Курсивом виділено й слова, позначені цифрами (') або зірочками (*). їхнє значення пояснюється внизу сторінки або в рубриці «Засвоїмо поняття», уміщеній наприкінці параграфа. Наприкінці кожного параграфа вміщено джерела, опрацювання яких дасть змогу поглибити одержані знання, визначено поняття й дати, які слід обов’язково запам’ятати, а також запитання і завдання. Навчальний матеріал кожної теми завершується уроками узагальнення і тематичного оцінювання. Це допоможе вам ґрунтовніше підготуватися до семестрового й річного оцінювання. Майте на увазі: під час опанування параграфів найголовніше досягти цілковитого розуміння змісту матеріалу. Потім запам’ятайте дати й поняття. Не нехтуйте ілюстраціями й картами - вони допоможуть вам образно уявити життя наших предків. Для кращого засвоєння матеріалу неодмінно попрацюйте з хронологічною таблицею й термінологічним словничком, уміщеним наприкінці підручника. Радимо прочитати запропоновані праці вчених і художні твори, що збагатять ваші уявлення про історичні події, діяльність відомих осіб, складні процеси та явища середньовіччя. Вони можуть бути доповнені цікавим матеріалом, уміщеним у мережі Інтернет.

 

pdf.png pick_istoriya_ukraini_7_smoliy.pdf
Дата 22.09.2013 00:03:00 Размер файла 9 MB Скачать 58

Похожие материалы (по тегу)