Українська мова

7 клас Просмотров: 3067
Купить
Українська мова. 7 клас. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання.

• Автор:
• Видавництво: "Основа"
• Рік видання: 2015
• Сторінок: 295
• Формат файлу: pdf

 

Розумні й допитливі!

 

Ось і скінчилися чергові літні канікули, а ви — вже СЕМИКЛАСНИКИ! Щиро вітаємо вас з цією подією!

З тим, що розумні, безперечно, погодяться всі. Ну, а щодо допитливості... Хтось, може, подумає: «Я допитливий, та моя допитливість аж ніяк не стосується правил граматики. Посидіти за комп’ютером або, ще краще, майнути з друзями на велосипедах — оце цікаво!». Правильно. Тим більше, що сучасний велосипед з величезною кількістю швидкостей по-справжньому захоплює. До речі, велосипед — винахід порівняно недавній, з’явився він у XIX столітті. Уявіть, скільки ж було здивування, коли в записах XVII століття знайшли прізвище Велосипедові Не було тоді велосипедів, не було їхньої назви, а тому й не могло від цього слова утворитися прізвище. Тут без допитливості не обійтися. І допитливі мовознавці знайшли відповідь. Оскільки в цій машині рушійною силою були людські ноги, то його й назвали відповідно, використавши два латинських слова: «велос» — швидкий і «пед» — нога, разом — «швидконіг». Тобто хтось із подібним прізвищем переклав його латинською мовою, від чого воно одразу стало небуденним, урочистим. Погодьтесь, що виявляти допитливість, навіть у мовних питаннях, також цікаво.

Підручник запрошує до роздумів. Пробудити бажання про все дізнатися, заохотити не «нудними» правилами, а практичним їх застосуванням у нескінченному процесі розвитку мови й мовлення, тобто розвитку особистості,— така мета запропонованих у ньому завдань. Пройти шлях від відомого до невідомого, від легшого до важчого, від простого до складного — принцип, за яким побудовано частини твоєї книги. Іншими словами: не зупинятися на здобутках, а продовжувати поступ власних досягнень. Але на цьому шляху не варто поспішати. Перефразовуючи відоме прислів’я, можна сказати: сім разів подумай — один раз скажи або напиши. Бо непродумане слово може вразити гірше за будь-яку зброю чи, що також неприємно, зіпсувати попередню роботу під час написання переказу, твору, побудови діалогу тощо.

І найголовніше. Вивчення рідної мови не повинно зробитись примусовим, «з-під палиці», так би мовити. Розвивати власне мовлення має бути твоєю потребою. Пам’ятай, що небажання знати мову свого народу, відмова від спілкування нею — ганебне явище для будь-якого суспільства.

Отже — 7-й клас. Число «7» завжди вважалося щасливим. Тому, якщо і трапиться «сім п’ятниць на тиждень» (особливо наприкінці семестрів, коли, не встигнувши оговтатись від однієї контрольної, біжиш на другу), «сім п’ядей» захистять тебе від таких стресів, а контрольні з української мови взагалі стануть задоволенням.

А якщо серйозно, то успіхів тобі, СЕМИКЛАСНИКУ! Сім футів під кілем в океані рідної мови!

 

pdf.png pick_ukrainska_mova_7_kobtsev.pdf
Дата 29.11.2015 18:57:00 Размер файла 19 MB Скачать 24

Похожие материалы (по тегу)