Природознавство

6 клас Просмотров: 5361
Купить
Природознавство. Підручник для 6 класу.

• Автор:
• Видавництво: "Навчальна книга"
• Рік видання: 2005
• Сторінок: 176
• Формат файлу: pdf

 

Що таке система? Із поняттям «система» ви вже зустрічалися у попередніх класах під час розгляду багатьох об’єктів. Серед них - галактика, Сонячна система, атом, молекула, рослина, тварина, ліс, степ, атмосфера, гідросфера тощо.
Слово «система» у перекладі з грецької мови означає «ціле, що складається з частин». Більшість об’єктів у навколишньому світі певним чином можна поділити на складові частини. Об’єкт називають системою, якщо між його складовими частинами існують закономірні зв’язки. Ці частини називаються елемен­тами системи. Система - сукупність елементів, між якими існує закономірний зв’язок.
Рух у системах. У навколишньому світі все перебуває у безперервному русі. Рухаються люди на вулицях міст і сіл, птахи і звірі - у лісах і на полях, риби - у водоймах. Рухаються розчини поживних речовин у рослинах, кров у кровоносних судинах, електрони в лініях електромережі, створені людиною машини. У русі перебувають молекули та атоми, з яких складаються всі тіла.
Завдяки рухові система «Земля-Місяць» є стійкою. Якби Місяць не рухався навколо Землі, то під дією сили всесвітнього тяжіння він притягнувся б до Землі і впав на неї. Так само Сонячна система є стійкою завдяки рухові планет навколо Сонця.
У навколишньому світі помітимо і нерухомі тіла. Книга ле­жить на столі. Стіл стоїть у кімнаті, будинок — на вулиці. Неру­хомими є машини на автостоянці, літаки на аеродромі тощо. Од­нак ці та інші приклади не спростовують думки про те, що все у світі рухається. Нерухомі відносно поверхні Землі тіла разом із нею обертаються навколо її осі й навколо Сонця, а разом із Сон­цем рухаються у Всесвіті.

 

pdf.png pick_prirodoznavstvo_6_ilchenko.pdf
Дата 21.09.2013 20:06:00 Размер файла 7 MB Скачать 18

Похожие материалы (по тегу)