Українська мова

5 клас Просмотров: 5555
Купить
Українська мова. Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Грамота"
• Рік видання: 2013
• Сторінок: 296
• Формат файлу: pdf

 

Шановні п’ятикласники!

 

Цей підручник створено спеціально для вас. У 5 класі ви продовжите вивчати українську мову. Щоб стати освіченими людьми, потрібно добре знати мову, яка супроводжує людину протягом усього життя. Тому сміливо мандруйте сторінками підручника, і він розкриє вам таємниці української мови. Ознайомтеся з його змістом. Зверніть увагу, що кожний розділ підручника має свій колір. Це допоможе вам швидко знайти потрібну тему.

Вивчене в початкових класах ви повторите в розділі, позначеному бірюзовим кольором.

Відомості про словосполучення та речення, розділові знаки в них ви засвоїте з розділу, позначеному фіолетовим кольором.

Про звуки української мови, відтворення їх на письмі, правильне наголошування й написання слів розповідає розділ, позначений рожевим кольором.

Розділ «Лексикологія» розкаже вам про значення слів, їх походження. У цьому розділі, позначеному оранжевим кольором, ви вивчите поняття близьких і протилежних за значенням слів — синонімів і антонімів.

Про будову слова (префікс, корінь, суфікс, закінчення) і зв’язок її з орфографією дізнаєтеся з розділу, позначеного зеленим кольором.

У 5 класі ви поглибите свої знання з науки спілкування: засвоюватимете правила культури ведення розмови (зв’язна мова), складання усних і письмових переказів, створення власних текстів. У цьому ж розділі, позначеному синім кольором, є все, що вам треба знати про текст.

Кожний розділ закінчується узагальненням — підсумковими таблицями, схемами, а також завданням для самоперевірки.

Підручник містить цікаві рубрики з відповідними позначками.

«Пригадаймо!» — це відновлення в пам’яті вже відомого.

«Запам’ятаймо!» означає, що цей матеріал — основний.

Біля вправ, які ви виконуватимете з товаришами, є позначки «Працюємо в групах», «Робота в парах».

Ваші знання про українську мову розширять рубрики «Це цікаво!», «Вчимося культури мови», «Із бабусиної скрині», «І пензлем, і словом».

А читаючи тексти, позначені «Усміхнімось!», ви не лише усміхнетеся, а й звернете увагу на якнайширші можливості слова передавати дотеп, жарт, гумор, загалом впливати на зміну настрою людини.

Вам допомагатимуть і короткі словники: орфографічний, орфоепічний, тлумачний, етимологічний, антонімів і синонімів. Користуючись ними, ви ознайомитеся з особливостями побудови словників.

Ще ви неодмінно помітите, що в нашій з вами розмові беруть участь і малюнки. Вони нагадають вам про вічні цінності в житті: любов до матері, рідної землі — України, турботу про природу, шанобливе ставлення до народних звичаїв, традицій — про все, що єднає вас з великою українською родиною.

З підручника ви дізнаєтеся, чим дорожать українці, що вони шанують, імена яких видатних українців відомі у світі, а ще й про те, які риси характеру потрібно виховувати в собі, щоб бути культурною та освіченою людиною.

 

pdf.png pick_ukrainska_mova_5_ermolenko.pdf
Дата 01.04.2014 12:47:00 Размер файла 8 MB Скачать 84

Похожие материалы (по тегу)