Українська мова та читання (частина 2)

4 клас Просмотров: 723
Купить
Українська мова та читання. Підручник для 4 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах). Частина 2.

• Автор:  
• Видавництво: "Астон"
• Рік видання: 2021
• Сторінок: 160
• Формат файлу: pdf

 

Казка про хлопчика Крижинку

 

З далекого крижаного краю, де росте крижана трава, де цвітуть крижані квіти, де співають крижані пташки і ходять крижані звірята, а рукомесниці-Снігурки гаптують тисячі сніжинок-намистинок, прибула Зима. Першим вона привела із собою свого сина — маленького крижаного хлопчика. Радісно калатало серце хлопчика Крижинки, бо над усе любив він мандрувати.Захоплений подорожжю, Крижинка стрибав по снігу, струшував іній із дерев. Заглядав через вікна в людські оселі. Якось за одним із таких вікон він побачив хлопчика, свого однолітка, що лежав у ліжку й сумно дивився на вулицю.

— Чи він також ховається, як трава? — запитав у матері Зими Крижинка.
— Ні, цей хлопчик хворий, уже кілька років підряд він лежить і не встає з ліжка. І ніхто не може допомогти йому, — відповіла Зима.
Крижаний хлопчик упритул підійшов до вікна й зазирнув у кімнату, де лежав хворий.
— Як тебе звати? — запитав.
— Петрусь... А ти хто?
— Я Крижинка. — І гість із царства Зими розповів Петрусеві про свій далекий край. А щоб Петрусь міг уявити собі зимові сади, дерева, квіти, спробував малювати їх на шибках. Візерунки були дуже гарні й цікаві.

З того часу Крижинка щоденно приходив до Петруся й зображував на шибках його вікна нові й нові узори. А Петрусь малював для Крижинки кольоровими олівцями квіти, дерева, трави на папері. І з того часу він почав поправлятися. Дуже хотів Петрусь погратися з Крижинкою в сніжки. Особливо після того, як зимовий хлопчик розповів йому, що діти в царстві Зими ніколи не хворіють.

 

pdf.png pick_ukrainska_mova_chitannya2_4_chabayovska.pdf
Дата 25.07.2021 17:30:56 Размер файла 3 MB Скачать 6

Похожие материалы (по тегу)