Художня культура

  • Опубликовано в 11 клас
  • Прочитано 761 раз
Художня культура
Художня култура. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

• Автор:
• Видавництво: "Оберіг"
• Рік видання: 2011
• Сторінок: 224
• Формат файлу: pdf

 

Світ мистецтва відкривається кожній людині своїми неповторними гранями, наповнюючи її душу натхненням і внутрішнім піднесенням. Твори художників, скульпторів, композиторів можуть стати імпульсом до здійснення тих чи інших вчинків, до аміни способу життя.

Істинне призначення і сила мистецтва полягають в тому, щоб впливати на людину, на її світогляд, спосіб життя, поведінку, формувати особистість. Мистецтво живить розум та уяву. Як потужний засіб духовного розвитку особистості, мистецтво формує естетичний смак, моральні та етичні принципи. Воно є культурним феноменом, який охоплює різні сфери дійсності й відображає життєві проблеми, пропонуючи їх рішення, способи взаємодії між людьми.

Важливим аспектом дії мистецтва є і навіювання певного роду думок і почуттів, своєрідний, майже гіпнотичний вплив художнього твору на людську психіку. Художній твір часто буквально заворожує нас. Такий психічний вплив на людину сформувався ще в первісному мистецтві. У фольклорних творах навіювання є провідною художньо-соціальною функцією. Зрозуміло, вплив може бути як позитивним, так і негативним. Але в будь-якому випадку він відіграє певну роль у вихованні особистості. Особливим значним ефектом володіють музичні та кінематографічні твори мистецтва.

Мистецтво розвиває зір і слух. Живопис, графіка, скульптура потребують особливого ока, що вміє побачити по-новому (гостріше й точніше) об’єкти зовнішнього світу і самої людини, розвивається особлива чуйність зорового сприйняття.

 

pick_hudozhnya_kultura_11_nazarenko
Дата 05.04.2015 15:21:52 Размер файла 19.42 MB Скачать 7


Фейсбук