Гірничо-прохідницькі машини і комплекси

Гірничо-прохідницькі машини і комплекси. Навчальний посібник для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.
- Автор: В.Г.Сиротюк, Д.Д. Непомнящий, Ю.І.Куліченко, Т.І.Стойчик
- Видавництво: "Букрек"
- Рік видання: 2022
- Сторінок: 304
- Формат файлу: pdf
Друзі!
Сьогодні видобуток корисних копалин поступово збільшується. Разом з тим зростає перелік країн для експорту покладів. Такий прогрес можливий не лише шляхом відкриття нових копалень, але й завдяки розвитку техніки та технологій в галузі.
Зокрема це і широке застосування самохідного високопродуктивного забійного устаткування, і перехід на потокову технологію транспортування залізної руди в блоках. Також розширення сфери застосування машин безперервної дії для завантаження та транспортування гірської маси в підземних виробках. Це як збільшення потужності та вантажопідіймальності транспортних машин і стаціонарного устаткування, так і використання дистанційного й автоматизованого керування гірничошахтним обладнанням.
Сучасне високотехнологічне виробництво використовує різноманітні технічні засоби й технології. Вони гарантують надійний результат роботи. Технічне оснащення виробництва з видобутку залізної руди та вугілля показує рівень економічного розвитку гірничодобувної галузі. Використання сучасних технологій є індикатором інтелектуального рівня фахівців та фахівчинь галузі. Технології забезпечують можливість самореалізації кожного працівника І працівниці.
Сьогодні гірничодобувні підприємства використовують чимало машин та комплексів різного функціонального призначення. Обладнання дозволяє збільшити продуктивність і зменшити травматизацію працівників, забезпечити автоматизовані технології видобутку. Наприклад, це машини і механізми, що руйнують корисні копалини й породи, навантажують та транспортують. Це машини, які переміщують корисні копалини або породу за межі очисного або прохідницького забоїв, та машини, що кріплять у підземних умовах очисні й прохідницькі виробки.
Усі групи машин на гірничих підприємствах мають різні принципи роботи й передумови вибору їхніх основних конструктивних і режимних параметрів. У посібнику ми допоможемо розібратися із класифікацією машин та особливостями їх використання. Тут викладені принципи дії та особливості конструкцій бурильних машин і установок, гірничих машин і комплексів для підземного видобутку гірської маси, гірничопрохідницьких машин і комплексів, гірничотранспортних машин.
У посібнику подано основні технічні дані машин. Також описані сфери застосування різних машин. Інформацію в навчальному посібнику подано за принципом від простого до складного.
У виданні матеріал відповідає принципам загальнонаукового підходу, збережена єдність викладеного. У майбутньому це допоможе фахівцям та фахівчиням успішно адаптуватися до швидкої зміни кон'юктури ринку праці. А також за необхідності в найкоротші терміни доповнити свої базові знання.
Важливе практичне значення навчального посібника полягає в тому, що він містить матеріали за компетентностями відповідно до Державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з професій «Прохідник», «Гірник підземний», «Машиніст електровоза», «Машиніст гірничих виїмкових машин», «Машиніст підземних установок», «Машиніст скрепера (гірничі та гірничокапітальні роботи)», «Машиніст прохідницького комплексу», «Машиніст підземних самохідних машин», «Машиніст бурової установки», «Гірник очисного забою», «Гірник з ремонту гірничих виробок», «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», «Електрослюсар підземний».
За структурою навчальний посібник складається зі вступу, п'яти тем, додатків, глосарію, використаної та рекомендованої літератури. Навчальний матеріал доповнюють багато схем, рисунків, таблиць.
У кінці кожної теми подано різнорівневі завдання для самоперевірки. А також практичні та проблемні задачі. З їх допомогою ви зможете оцінити засвоєння матеріалу та свій рівень професійної компетентності. У самооцінюванні вам також допоможуть тестові завдання в кінці посібника.
Видання містить розширений список рекомендованої літератури. Він допоможе вам орієнтуватися у потоці технічної літератури та опанувати додаткові професійні компетентності.
Ми сподіваємося, що навчальний посібник допоможе вам стати технічно грамотними фахівцями й фахівчинями. А також підготуватися до професійної діяльності в гірничодобувній галузі.