Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 9 клас Пахаренко 2009

Українська література. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: В.І.Пахаренко
  • Видавництво: "Генеза"
  • Рік видання: 2009
  • Сторінок: 368
  • Формат файлу: pdf

Любі друзі!

 

Ось і стали ви дорослішими ще на один рік. І, напевно, вже серйозніше замислюєтеся над тим, як улаштувати своє майбутнє, шукаєте відповіді на запитання: що є добро, а що — зло, у чому сенс людського існування, намагаєтеся знайти й реалізувати себе, щоб стати зрештою мудрими, вільними, щасливими людьми.

Надійною порадницею в цих пошуках буде художня література. Вона відкриє вам видимі й невидимі світи, найсокровенніші глибини людської душі, допоможе бачити, цінувати і творити красу, а найголовніше - навчить любити родину, Батьківщину, усе живе на землі. Одначе для цього маєте щпро захопитися літературою, ознайомитися з и історією, опанувати закони її творення, тобто стати заповзятими й умілими читачами. Вашим помічником, порадником у цій складній, проте надзвичайно цікавій справі буде щойно розгорнутий підручник.

За яким принципом він укладений? Спочатку подано теоретичний і фольклорний блоки. Далі в кожному вступному розділі розглянуто певну культурно-історичну епоху та породжений нею мистецький напрям. Потім докладно схарактеризовано життя і творчість видатних представників цього напряму. Наступний етап - аналіз одного чи кількох ключових творів автора в контексті художніх прикмет відповідного напряму (докладніше побудову підручника розгляньте на схемі 1, стор. 6).

Духовний досвід людства засвідчив два шляхи здобування знань:

♦ монологічний (коли одна людина, що нібито пізнала істину, передає інформацію всім іншим, а ті просто запам’ятовують і приймають на віру почуте);

* діалогічний (коли люди разом пізнають якесь явище шляхом діалогів, дискусій, зближення своїх позицій).

Перший шлях видається легшим, але він небезпечніший, адже жодній людині не відома вся істина. Ми можемо бачити лише одну чи кілька її граней. І якщо хтось своє бачення оголосить єдино правильним і обов’язковим для всіх, то тільки збіднить, спотворить істину. Навчитися ж слухати, розуміти один одного, терпимо, з повагою ставитися до інших, навіть протилежних міркувань значно складніше, але тільки цей шлях пізнання гідний духовно зрілої людини, адже максимально наближає до багатогранної істини.

 

Схожі матеріали