Хімія
Хімія. Підручник для 9 класу з поглибленим вивченням хімії закладів загальної середньої освіти.
- Автор: А.М.Бутенко
- Видавництво: "Гімназія"
- Рік видання: 2022
- Сторінок: 368
- Формат файлу: pdf
Шановні дев’ятикласники та дев’ятикласниці!
У 8 класі ви засвоїли електронну теорію будови речовини та один з основних законів природознавства — закон періодичності у вигляді Періодичної системи хімічних елементів. Ви, напевно, усвідомили велику роль цих теоретичних знань у поясненні природних явищ.
У 9 класі ви продовжите вивчення основ хімії — глибше та конкретніше розглянете основні типи хімічних реакцій: сполучення, розкладу, заміщення та обміну. Навчитеся складати рівняння окисно-відновних реакцій, а також термохімічні та йонно-молекулярні рівняння. Ви почнете вивчати нові складні речовини — органічні сполуки, їхні склад, будову та властивості.
У підручнику міститься також інформація щодо впливу господарської діяльності людини на стан навколишнього середовища. Вона допоможе вам зрозуміти значення хімії в житті кожної людини, зокрема у збереженні її здоров’я та довкілля.
Цей підручник забезпечує здобуття знань і опанування вмінь рівня, обов’язкового для учнів, які вивчають предмет поглиблено.
Для найдопитливіших у деякі розділи підручника вміщено додатковий матеріал історичного, екологічного та прикладного спрямування.
Систематизації знань сприяють висновки, наведені після кожного розділу, виділення шрифтом найважливіших понять, класифікаційні схеми, порівняльні та узагальню-вальні таблиці. Краще засвоїти навчальний матеріал допоможуть рисунки та описи демонстраційних і лабораторних дослідів, практичних робіт. На початку кожного параграфа подано коротку інформацію щодо його основного змісту.
Проте жоден підручник не спроможний забезпечити якісного засвоєння знань без вашої, любі друзі, активної самостійної роботи. Для її організації до кожного параграфа вміщено проблемні запитання. Опис більшості лабораторних робіт подано у вигляді посібника для виконання експериментів. Для хімічних задач запропоновано алгоритми розв’язування. У кінці кожного параграфа виділено основні поняття, які мають бути добре засвоєні.
Лауреат Нобелівської премії Роберт Вудворд казав майбутнім хімікам: «Своїми знаннями я зобов’язаний лише самому собі. Я сам себе навчив хімії».
Щиро бажаю вам успіхів у навчанні!