Основи правознавства

Оцінити підручник:
5,0 1
Основи правознавства 9 клас Наровлянський 2022

Основи правознавства. Підручник для 9 класу закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: О.Д.Наровлянський
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2022
  • Сторінок: 175
  • Формат файлу: pdf

 

Сьогодні ви вперше відкриваєте підручник із нового для вас предмета «Основи правознавства». Це не зовсім звичайний навчальний предмет. Крокуючи сторінками підручника, працюючи на уроках, ви вчитиметеся правильно діяти в різноманітних життєвих ситуаціях, знаходити вихід у складних обставинах, у яких не можна обійтися без допомоги законів та органів держави.

Напевно, кожному та кожній із вас доводилося мати справу із законами, навіть не здогадуючись про це. Чи можете ви вже зараз стати власником/власницею цінного майна? Як улаштуватися на роботу? Яка тривалість робочого часу? Як діяти, якщо придбана річ виявилася неякісною? Як захиститися від насильства чи образи? Чи можна залишити навчання та піти працювати? Як потрібно поводитися, якщо вас затримала поліція? У реальних життєвих ситуаціях ви, можливо, уже ставили собі ці та подібні запитання, шукали вихід із таких ситуацій. На всі ці та на чимало інших запитань ви отримаєте відповіді під час вивчення цього предмета.

Основна мета навчального курсу «Основи правознавства» — не завчити певні поняття чи норми правових актів, а навчитися діяти в різних життєвих ситуаціях, приймати правомірні рішення та реалізовувати їх.

На уроках із правознавства ви будете використовувати різноманітні цікаві форми роботи. Ви не лише слухатимете вчителя/вчительку, а й висловлюватимете свою думку, обговорюватимете різноманітні ситуації та проблеми.

Щоб устигнути зробити все на уроці, необхідно навчитися правильно працювати. Отже, запам’ятайте правила під час застосування деяких форм роботи на уроці.

Вивчення правознавства неможливе без використання текстів законів чи інших нормативних актів, які регулюють життя нашого суспільства. Актуальну інформацію про них вам допоможе отримати всесвітня мережа «Інтернет». Найнадійнішим джерелом є сайт парламенту нашої держави — Верховної Ради України, який можна знайти за адресою: rada.gov.ua. Зайшовши на сайт Верховної Ради України, натисніть кнопку «Законодавство» у верхньому рядку меню. Якщо вам треба знайти певний документ, натисніть у віконці кнопку «Пошук за реквізитами» — і ви побачите пошукову форму.

Укажіть назву документа, якщо ви знаєте, інші пошукові елементи — орган, який прийняв документ, його вид (закон, указ, інструкція тощо), дату прийняття, номер.

Якщо ви хочете ознайомитися з документами, прийнятими останнім часом, натисніть кнопку «Надходження законодавства» — і ви побачите документи, які включено до цієї бази даних поточного дня.

Крім цього, варто знайти такі сайти: http://www.president.gov.ua/ — сайт Президента України; http://www.kmu.gov.ua/ — урядовий портал — сайт Кабінету Міністрів України; https://minjust.gov.ua/ua — сайт Міністерства юстиції України; http://mon.gov.ua/ — сайт Міністерства освіти і науки України.

 

Схожі матеріали