Всесвітня істория
Всесвітня історія. Новий час (ХV-ХVІІІ вв.). Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.
- Автор: І.М.Ліхтей
- Видавництво: "Грамота"
- Рік видання: 2008
- Сторінок: 264
- Формат файлу: pdf
Пам'ятаєте, як ви мріяли про те, щоб здійснити подорож у минуле, поринути в сиву давнину? Уже третій рік ви вивчаєте історію і знаєте, як розвивалося людство в давні часи і середні віки. Народжувалися і зникали стародавні цивілізації, складалися системи писемності, формувалися світові релігії; Стародавня Греція і Римська держава збагатили світову культуру творами з літератури, філософії, образотворчого мистецтва.
В епоху Середньовіччя майже сформувалася сучасна карта світу, У Західній Європі відбувалося становлення і розвиток таких держав, як Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, країн Скандинавського півострова: у Східній і Центральній Європі — Візантійської імперії, Московського князівства, Литви, Польщі, Угорщини. Невід'ємною частиною цього періоду є історія Київської Русі, Галицько-Волинського князівства. Розвивалася економіка, зростали міста, створювалися стани і станові монархії, з'явилися перші представницькі органи влади. Християнська церква розділилася на католицьку и православну.
На сході сформувалися арабська держава й нова релігія іслам. Унаслідок арабських завоювань виникла арабська цивілізація — мусульманський світ. У XIV-XV ст. православні країни Центральної та Східної Європи були завойовані турками-османами, унаслідок чого утворилася величезна Османська імперія.
Великі географічні відкриття розпочали нову сторінку історії світу — епоху Нового часу, яку ви вивчатимете у 8-му і 9-му класах.
Щоб розібратися в подіях політичної та економічної історії, засвоїти поняття й терміни, історичні дати, уміти працювати з картою, варто звернутися до підручника, який у цьому навчальному році, враховуючи специфіку навчального матеріалу, поділена на дві частини - історію раннього Нового часу та історію Нового часу. Навчальний текст складається з параграфів, які містять огляд основних подій, історичні джерела, додаткову інформацію, схеми й таблиці. Як правило, до джерел та ілюстрацій подано запитання для опрацювання й аналізу документа, картини, мініатюри тощо. У підручнику є узагальнювальні матеріали, словник понять і термінів, хронологічна таблиця основних подій Нового часу.
У текстах шрифтом виділено найважливіші факти, події, дати, імена, географічні назви. Варто їх запам'ятати, щоб добре засвоїти навчальний курс.
Зверніть увагу на запитання перед параграфами. Вони допоможуть вам пригадати, повторити й узагальнити матеріал, який необхідно знати, щоб далі йти дорогою історичних відкриттів. Запитання, подані наприкінці параграфа, дадуть вам змогу переконатися, як ви засвоїли навчальний матеріал. Піктограми підручника підкажуть, якого типу завдання треба виконати.
Історичні карти допоможуть вам зорієнтуватися в просторі й часі, а численні ілюстрації сприятимуть можливості наочно уявити події в усьому їхньому розмаїтті.