Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 8 клас Коваленко 2021

Українська література. Підручник для 8 класу закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: Л.Т.Коваленко
  • Видавництво: "Оріон"
  • Рік видання: 2021
  • Сторінок: 272
  • Формат файлу: pdf

 

Шлях до «професійного читача» тривалий і непростий. Дружнім наставником у процесі виховання культури читання вам, друзі, завжди буде підручник української літератури. Маємо надію, що ви навчатиметесь із задоволенням.

У цій навчальній книжці ви працюватимете з уже відомими вам рубриками.

Рубрика «Поміркуйте над прочитаним» пропонує систему запитань, відповідаючи на які ви глибше зрозумієте художній твір. Не бійтеся бути оригінальними у відповідях! Не поспішайте спертися на авторитетну, але чужу думку. Сучасний японський письменник Харукі Мура-камі писав із цього приводу: «Найважливіше — не те велике, до чого додумалося багато людей, а те маленьке, до чого дійшов ти сам». Стосовно розуміння літературного твору це означає, що кожен із вас повинен скласти про художній твір свою думку, адже скільки читачів, стільки і його інтерпретацій. Візьміть до уваги, що в рубриці «Запитання та завдання» завдання, надруковані синім кольором, ви можете виконувати за бажанням.

Рубрики «Ваші літературні проекти», «Ви — творча особистість», «Література в колі мистецтв» виводитимуть вас за рамки вивченого художнього твору; ви розширите уявлення про письменника, збагатитеся новими знаннями, відкриватимете цілісність і гармонійність навколишнього світу. Пам’ятайте, що завдання цих рубрик ви теж можете обирати за бажанням і погоджувати терміни їх виконання з учителем. Не забувайте представляти результати своєї роботи всім, кого ви поважаєте.

У цьому році підручник пропонує вам також нові рубрики. Одну з них — «Коли твір прочитано...» — ви можете опрацювати після завершення роботи над художнім текстом, але вивчати цей матеріал необов’язково, якщо не бажаєте підпасти під вплив інтерпретацій автора підручника чи науковців. У зв’язку з цим проведемо невелику історичну аналогію. Англійський поет Джон Кітс недолюблював Ісаака Ньютона, бо той пояснив причину появи на небі веселки, знищивши зачарування цим явищем і таємничість. Ми ж прагнемо, щоб кожен художній текст заграв у вашій уяві всіма кольорами райдуги, але якщо вам потрібна консультація, то підручник стане вам у пригоді.

І, нарешті, рубрика «Читаємо із задоволенням» пропонує книжки, які подарують вам насолоду від зустрічі з новими письменниками і їхніми творами. Організуйте в класі марафон «Ні дня без читання», беріть участь у конкурсах на кращого читача, обмінюйтеся враженнями й думками, радьте одне одному інші художні тексти!

 

pick_ukrainska_literatura_8_kovalenko.pdf
6 MB
10

Схожі матеріали