Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 6 клас Авраменко 2023 (2 частина, спец. H 54.1 - H 54.2)

Українська література. Підручник для осіб з особливими освітніми потребами (H 54.1 - H 54.2). 6 клас (у 2-х частинах). Частина 2.

  • Автор: О.М.Авраменко
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2023
  • Сторінок: 176
  • Формат файлу: pdf

Дорогі шестикласники й шестикласниці!

 

У цьому підручнику зібрано художні твори, які збагатять вас новими знаннями, подарують багато різних емоцій, викличуть роздуми над складними ситуаціями, у які потрапляють літературні герої та героїні.

У розділі «Чарівна мелодія слова» ви дізнаєтеся, чому в новорічних піснях ластівка в Україну прилітає, для чого дівчата пускають вінки по воді в ніч на Івана Купала, а ще з хлопцями стрибають через багаття, з якої причини наші предки боялися русалок. Художні образи моря, веселки, золотокосої осені, ритмомелодика, розмаїта палітра почуттів у творах Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ігоря Калинця, Ірини Жиленко й інших поетів (розділ «Поетичний дивосвіт») принесуть вам естетичне задоволення. А ще ви потрапите в далеке минуле... Ви ніби сядете в машину часу та перенесетеся до Києва ХІ-ХІІ століття, коли ним правив князь Володимир Мономах (поема Миколи Вороного «Євшан-зілля»). Потім потрапите в епоху, коли зароджувалася козацька вольниця, познайомитеся зі своїми сміливими ровесниками Грициком і Сань-ком, який мав надприродні здібності, а ще — з конем Вітриком і вовком Барвінком, який розумів мову людей (повість Володимира Рутківського «Джури козака Швайки»). Дивовижні пригоди хлопчиків, які будували під свинарником метро й робили багато іншої «шкоди», не відпускатимуть вас під час читання повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» (розділ «З видимого пізнавай невидиме»). Так само герої та героїні творів Лесі Ворониної, Ярослава Стельмаха й Зірки Мензатюк поведуть вас у світ юнацьких витівок, подорожей, перемог, відкриттів — усього, що робить наше життя змістовним, цікавим і неповторним.

І як же без гумору? У розділі «Від смішного до великого» ви разом із героями й героїнями Степана Руданського, Леоніда Глібова та Павла Глазового будете розвивати свою м’язову систему, зміцнювати імунітет... Так, так, учені доводять, що сміх подовжує життя людини.

Читайте художні твори уважно, оцінюйте вчинки героїв і героїнь, обмірковуйте їхні кроки, розвивайте фантазію і збагачуйтеся знаннями, досвідом і духовністю наших митців і мисткинь.

pick_zarubizhna_literatura2_6_avramenko.pdf
3 MB
2

Схожі матеріали