Світова література

Оцінити підручник:
5,0 2
Світова література 5 клас Ніколенко Конєва Орлова Зуєнко Кобзар 2013

Світова література. Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: О.М.Ніколенко, Т.М.Конєва, О.В.Орлова, М.О.Зуєнко, О.І.Кобзар
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2013
  • Сторінок: 296
  • Формат файлу: pdf

Юні друзі

 

Ви живете й навчаєтеся у XXI ст. Раніше про цей час мріяли багато людей, писали книжки, знімали фільми... Це — епоха нових відкриттів, звершень, наукових досягнень. Яким же стане XXI ст. для вас? Чи відкриєте ви для себе сучасний світ, чи гідно крокуватимете в ньому як громадяни незалежної України?

Нині світ став напрочуд рухливим. Ще сто років тому з однієї країни до іншої треба було їхати декілька днів або тижнів, навіть місяців, а тепер за декілька годин можна опинитися в іншій державі, літаком за півдоби облетіти половину земної кулі. В аеропортах світу люди спілкуються різними мовами й прекрасно розуміють одне одного. За допомогою Інтернету тепер можна легко встановити зв’язок із Токіо, Парижем або Делі... Ми маємо друзів у різних країнах. Світ звучить на різні голоси, а інформація, що з’явилася в одному куточку Землі, уже за декілька хвилин поширюється скрізь. Тому та людина, яка володіє інформацією та словом, зможе знайти своє місце в житті та краще себе реалізувати.

Земля є спільним домом для людей різних національностей. І чи буде в ньому мир, злагода і радість, залежить від кожного з нас. Ми маємо знаходити спільні вирішення важливих світових проблем, а це можливо за допомогою слова. Найкоротший шлях порозуміння між людьми й цілими країнами — це культура. Тому ми маємо знати традиції, звичаї, здобутки різних народів, ставитися з повагою до них і водночас любити «своє», рідне, розуміти, що Україна є невід’ємною часткою великого світу, а всі ми — його частинки, які утворюють великий океан сучасності.

З усіх досягнень людства особливо вирізняється література. У художніх творах різних народів ми знаходимо духовні цінності — добро, честь, совість, любов до ближнього, відповідальність за свої вчинки, за природу й долю всього людства. Ці твори дають нам можливість краще пізнати країни та їхню історію, традиції та звичаї. Щоб будувати спільне щасливе майбутнє, треба розуміти й поважати одне одного. І тут нам не обійтися без слова, що наділене великою силою, а тим більше художнє слово, яке впливає не тільки на наш розум, а й на почуття, уявлення про сіііт, надихає нас на прекрасне. Геній світового масштабу і син української землі М. Гоголь писав: «Слово є найвищим дарунком Бога людині... Благодатними вустами поезії навіюється в душу те, чого не можна внести в неї ніякими приписами й законами». Отже, художня література може змінити людину й змінити весь світ довкола — зробити їх кращими, духовнішими, добрішими.

Новий предмет «Світова література» вивчає художні твори від давнини до сучасності. Через художнє слово ми відкриємо для себе світ минулого й теперішнього, інші країни й вічні істини. Якщо ви навчитеся вчитуватися в слово, розуміти його, вам буде легше знайти шлях у новому тисячолітті, де так важливо знати різні мови й здобутки різних культур. Тож нехай на дорогах сучасного світу вас супроводжують книжки, які читаюіь ванн однолітки в інших країнах, на яких виросло багато поколінь, книжки, які єднають цей світ і роблять його світлішим!

 

{module Google (справа)}

{source}
<iframe class="pickFlip" data-src="https://s3.amazonaws.com/online.fliphtml5.com/opla/xheb/index.html#p=1" allowfullscreen=""></iframe>
{/source}

{jd_file file==738}

{module Comments}

pick_svitova_literatura_5_nikolenko.pdf
24 MB
70

Схожі матеріали