Українська література

Оцінити підручник:
5,0 1
Українська література 5 клас Коваленко 2013

Українська література. Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: Л.Т.Коваленко
  • Видавництво: "Освіта"
  • Рік видання: 2013
  • Сторінок: 288
  • Формат файлу: pdf

Про музику слова і мистецтво читання.

 

Ти тримаєш у руках підручник, який стане путівником у чарівний світ художньої літератури. Про талановитий витвір мистецтва кажуть майстерний, тобто вишуканий, художній, красивий. Письменника ж часто називають майстром слова. Майстер в перекладі з латинської мови означає вчитель, начальник. Отже, наші предки митцю відводили особливу роль — наставляти людей, впливати на світ і змінювати його.

Протягом усіх років перебування в школі ти вивчатимеш українську літературу, яка є мистецтвом слова. З художньою літературою ти не розставатимешся також протягом усього свого життя, бо, читаючи, отримуватимеш особливу насолоду.

Читати — це не тільки складати слова в речення й розуміти їхній зміст, По-спраяжньому читати — значить бачити все, що стоїть за словом, творити у своїй уяві особливий світ. У цьому світі ти мандруватимеш у далекі краї, куди ніколи не зможеш потрапити без книжки, зустрічатимеш різних людей, чиї вчинки й думки тебе хвилюватимуть, насолоджуватимешся красою природи. Щоразу, відкриваючи нову книжку, ти починатимеш діалог з автором. Вестимеш із ним тривалі щирі бесіди, погоджуватимешся або сперечатимешся з ним, але ніколи не залишатимешся байдужим.

Читати — означає творити особливий світ, жити його радощами й бідами. І вже це є великим щастям. Але буде прикро, якщо на сторінках книжки ти не зустрінеш автора, який подарував би тобі цей чарівний світ. Здається, він описує те, що щодня бачиш і переживаєш у реальному житті й ти. Але ні! Автор приховує у своєму творі багато секретів, які треба навчитися розгадувати. Для цього потрібно залучити свою уяву, бути дуже уважним до кожного слова, помічати всі великі й маленькі підказки, залишені тобі на сторінках книжки. Почути крізь багатоголосся героїв автора, розгадати, що він хотів тобі сказати, бути в змозі відповісти йому своїми почуттями й роздумами — це майстерність справжнього читача.

Тож, вирушаючи в мандрівку чарівною країною під назвою українська література, ти крок за кроком наближатимешся до того, щоб стяти великим читачем. І в цьому допомагатиме твій друг — підручник.

 

pick_ukrainska_literatura_5_kovalenko.pdf
13 MB
47

Схожі матеріали