Образотворче мистецтво

Оцінити підручник:
5,0 1
Образотворче мистецтво 5 клас Железняк Ламонова 2013

Образотворче мистецтво. Підручник для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

  • Автор: С.М.Железняк, О.В.Ламонова
  • Видавництво: "Генеза"
  • Рік видання: 2013
  • Сторінок: 176
  • Формат файлу: pdf

Шановні п'ятикласники!

 

Що таке мистецтво? Питання складне й водночас просте. Словники, енииклопедії пропонують довгі і складні визначення. Поміркуємо про мистецтво і ми.

Озираючись навколо, уважно подивімося, що нас оточує. Книжкова ілюстрація, вишитий рушник, стінопис у соборі, ювелірна прикраса - усе це твори мистецтва і їх створили люди. Тобто мистецтво - це один з видів людської діяльності.

Чи кожна людина може ним займатися? Напевне, так. Перші такі спроби ми робили ще зовсім маленькими, коли брали олівець, пензель і починали малювати або коли щось ліпили з пластиліну. Тоді лінії, кольорові плями на папері раптово перетворювалися на будинок, сонце, наших друзів, загадкових прибульців з космосу. Ми намагалися відтворити навколишній світ і втілити наші фантазії.

Те саме робить художник, але набагато майстерніше, ніж ми, бо сумлінно навчається цього довгі роки. Він зображує реальний світ, тобто натуру, а також свої враження, мрії, настрій. У результаті виникає мистецький твір, у якому ми можемо відгадати думки художника.

Отже, мистецтво - це один з видів діяльності людини, у якому художньо відображається її внутрішній світ і світ, що її оточує. Проте визначення - це лише початок вашого знайомства з образотворчим мистецтвом.

 

pick_obrazotvorche_mistetstvo_5_jeleznyak.pdf
15 MB
60

Схожі матеріали