Математика

Оцінити підручник:
3,33 3
Математика 5 клас Беденко Клочко Тадеєв 2022

Математика. Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: М.В.Беденко, І.Я.Клочко, Т.Г.Кордиш, В.О.Тадеєв
  • Видавництво: "Навчальна книга - Богдан"
  • Рік видання: 2022
  • Сторінок: 475
  • Формат файлу: pdf

 

Шановні друзі, п'ятикласниці та п'ятикласники!

 

Щойно ви ступили на новий щабель свого навчання. Початкова школа позаду, час поглиблювати і розширювати здобуті знання. Але не дивуйтесь, що на перших сторінках цього підручника, а потім і далі зустрічатимете знайомий матеріал. Така вже особливість математики: кожний наступний рівень немовби проростає з попереднього. У цьому ви ще не раз переконаєтесь і в старших класах.

Особливістю математики є й те, що її вивчення неможливе без розв’язування тренувальних вправ і задач, адже тільки так можливо усвідомити суть математичних понять, опанувати правила та формули. Водночас, розв’язування вправ і задач розвиває мислення, привчає чітко висловлювати свої думки та обґрунтовувати їх. А такі вміння знадобляться вам не тільки під час навчання, а й будь-де і будь-коли у практичному житті.

Цей підручник складається із розділів, а розділи — з параграфів. Подекуди, для більшої зручності, параграфи розбиті на пункти, які відповідним чином пронумеровані. Кожний параграф або пункт містить невеликий теоретичний матеріал, що супроводжується прикладами. Після цього подаються запитання для самоперевірки і вправи та задачі для розв’язування в класі і вдома. Зазвичай вправи і задачі розміщені за порядком наростання складності — від простіших до складніших. Номери завдань підвищеного рівня виділені ще й рожевим кольором. Але такий поділ умовний, бо складність завдання залежить і від рівня засвоєння теоретичного матеріалу. Завдання, які радимо розв’язати вдома, позначені зрозумілою піктограмою над номером. Сподіваємось, чимало задач приваблять вас уже самою умовою або ілюстративним рисунком і вам захочеться подумати над ними, навіть якщо їх не буде задано, а потім придумати власні задачі, скориставшись інтерактивними додатками. Посилання за QR-кодами допоможуть вам також пройти тестування, підготуватися до математичних турнірів тощо.

У кінці кожного розділу подаються завдання для підготовки до контрольної роботи. Перевіряючи на них свої уміння, ви зможете завчасно підготуватися до цього «випробування» і не боятися неприємних сюрпризів.

Окрім основного навчального матеріалу, в підручнику вміщені невеличкі розширення під рубриками «Дізнайся більше» та «Цікаво прочитати». Вони не обов’язкові для вивчення, але справді цікаві й дуже повчальні. У них математика, яку дехто через необізнаність вважає «сухою» наукою, постає в усій своїй багатогранності та дотичності до світових культур. Ту саму місію виконують і картини та гравюри, якими відкриваються розділи.

Щиро бажаємо вам успіхів.

Вивчайте математику із задоволенням!

 

pick_matematika_5_bedenko.pdf
13 MB
79

Схожі матеріали