Українська мова

Оцінити підручник:
3,67 3
Українська мова 5 клас Панчук Близнюк Приведа 2022

Українська мова. Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: Г.Д.Панчук, Б.Б.Близнюк, О.Б.Приведа
  • Видавництво: "Навчальна книга - Богдан"
  • Рік видання: 2022
  • Сторінок: 304
  • Формат файлу: pdf

 

Дорогі п’ятикласниці та п’ятикласники!

 

Цього року ви продовжуватимете вивчати українську мову, зокрема її лексикологію, фразеологію, фонетику, графіку, орфографію, орфоепію, синтаксис і пунктуацію. Сподіваємося, що буде цікаво.

Ви знатимете, що шульга — це лівша, бо в давнину ліва рука мала назву шуйця (права — десниця). Пам’ятатимете, що масло (українською) — це харчовий продукт, який виробляють збиванням вершків або сметани, а олія — це рідка жирова речовина, яку добувають з деяких рослин. І тому неправильно «рослинне масло, рослинна олія», а правильно «масло, олія». Зрозумієте, що, перекладаючи, слід бути уважними, бо англ. magazine — це зовсім не магазин, а журнал. Побачите, що зміна звука змінить лексичне значення слова (лан — лань, нирка — норка). Розрізнятимете на слух помилкове граблі, спина, одинадцять і вимовлятимете правильно граблі, спина, одинадцять. Інколи будете збиті з пантелику, бо очам не повірите, що собаку з’їсти означає мати великий досвід у якійсь справі. А ще переконаєтеся, що пунктуація — це важливо, бо емоційно різні стани передані в реченнях «Допомогти, не можна відмовити» і «Допомогти не можна, відмовити».

Завдання рубрики «Як на ЗНО» допоможуть вам випробувати здобуті знання. У рубриці «Усіляка всячина» дізнаєтеся багато нового про мову.

Сподіваємося, що з цим підручником вивчатимете українську мову легко й цікаво.

 

pick_ukrainska_mova_5_panchuk.pdf
9 MB
30

Схожі матеріали