Фольклор, міфи і легенди

Оцінити підручник:
5,0 1
Антологія Фольклор міфи і легенди 5-6 клас Чумарна 2019 (Шкільна бібліотека)

Антологія. Фольклор, міфи і легенди народів світу в шкільному курсі літератури. Посібник для 5-6 класів закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: М.І.Чумарна
  • Видавництво: "Світ"
  • Рік видання: 2019
  • Сторінок: 128
  • Формат файлу: pdf

 

Міфи, легенди, фольклор народів світу.

 

Відколи з'явились на Землі люди, вони не втомлювались задивлятись у глибочінь неба та глибини землі під ногами, шукаючи відповіді на вічні питання: а хто створив це все? І коли?

На всіх континентах нашої планети існує безліч міфів, казок, легенд про створення живого світу. Грецьке слово «міф» (або «міт») та українське слово «казка» означають одне і теж: погляд земної людини на таємниці творення. У первинних міфах і казках йдеться саме про творення світу і його творців, про закони співжиття людини з різними царствами природи. Тому давня міфологія стала основою релігійнихуявлень людей: явищам природи вони поклонялись як проявам сили єдиного Творця Всесвіту.

Давні люди знали про будову Всесвіту значно більше, ніж ми собі нині уявляємо. Бо на Землі від початку її створення жила не одна цивілізація людей, яка досягала великого розквіту, а потім сама себе знищувала через власну гординю і втрату відчуття єдності з Матір'ю-Природою. Як виявляє сьогодні наука, на нашій планеті не раз ставались катастрофи планетарного масштабу - потопи, могутні виверження вулканів. Порівняно недавно з огляду на вік нашої планети,-лише якихось 15 тисяч років тому,-Земля пережила льодовиковий період, який зруйнував усі досягнення людства, знищив багато видів тварин, - загадкових велетів мамонтів та динозаврів. Льодовик змусив людей усе починати спочатку: виживати в печерах, полювати на мамонтів, заново вчитися будувати собі житла. Адже досвід попередників дуже швидко забувається.

Тому міфологічні розповіді, які дійшли до нас, - це не завжди розповіді про тих, хто жив на початку світу. Бо лише на території нашої України знаходять сліди великих міст і поселень віком до 40 і більше тисяч років.

Але для нас міфи і казки цікаві тим, що вони доносять відгомін із глибокого минулого і приховують у собі велику мудрість наших предків.

Світову скарбницю міфів можна умовно поділити на основні види:
> Міфи про створення світу,які оповідають про походження Космосу, Землі, походження небесних світил, сузір'їв
> Міфи про зародження людства
> Міфи про героїв-деміургів, що розповідають про діяння героїв, облаштування ними світу для життя людей
> Міфи про світовий потоп як покарання богів, під час якого рятуються люди, гідні започаткувати нове людство
> Міфи про відродження світу і закони безсмертя.

Ці міфи в різних варіантах побутують на всіх континентах нашої планети. Вони дивовижно схожі між собою, хоча несуть на собі відбиток світоглядно-релігійних уявлень різних народів. По-різному називаються найвищі божества, причетні до творення світу, але всі вони мають спільні риси, що вказують на знання про універсальні закони Всесвіту.

 

pick_antologiya_5_6_tchumarna.pdf
7 MB
58

Схожі матеріали