Українська мова

Оцінити підручник:
3,89 18
Українська мова 5 клас Єрмоленко Сичова 2018

Українська мова. Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: С.Я.Єрмоленко, В.Т.Сичова
  • Видавництво: "Грамота"
  • Рік видання: 2018
  • Сторінок: 288
  • Формат файлу: pdf

Шановні п’ятикласники!

 

Цього року ви продовжите вивчати українську мову. Щоб стати освіченими людьми, потрібно добре знати мову, яка супроводжує людину протягом усього життя. Тому сміливо мандруйте сторінками підручника, і він розкриє вам таємниці української мови. Ознайомтеся з його змістом. Зверніть увагу, що кожний розділ підручника позначений іншим кольором. Це допоможе вам швидко знайти потрібну тему.

Розділ «Лексикологія» розкаже вам про значення слів, їх походження, про близькі й протилежні за значенням слова — синоніми й антоніми, а також ознайомить з паронімами й омонімами.

Про будову слова (префікс, корінь, суфікс, закінчення) і зв’язок її з орфографією дізнаєтеся з розділу «Будова слова. Орфографія».

Про звуки української мови, відтворення їх на письмі, правильне наголошування й написання слів розповідає розділ «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія».

Відомості про слова, словосполучення та речення, розділові знаки в них ви засвоїте з розділу «Відомості із синтаксису та пунктуації».

У 5 класі ви поглибите свої знання з науки спілкування (розділ «Зв’язна мова (мовлення)»: засвоюватимете правила культури ведення розмови (зв’язна мова), складання усних і письмових переказів, створення власних текстів.

Завдання допоможуть вам розвивати творчі здібності, уміння працювати з текстом, словниками, інформаційно-цифровими ресурсами, удосконалювати навички комунікації, лідерства й партнерства.

Кожний розділ закінчується узагальненням — підсумковими таблицями, схемами, а також завданням для самоперевірки.

Підручник містить цікаві рубрики з відповідними позначками.

«Пригадаймо!» — це відновлення в пам’яті вже відомого.

«Запам ятаимо!» означає, що цей матеріал — основний.

Біля вправ, які ви виконуватимете разом з товаришами, є позначки «Працюємо в групах», «Робота в парах».

Ваші знання про українську мову розширять рубрики «Це цікаво!», «Вчимося культури мови», «І пензлем, і словом», «Добірні зерна мови».

А читаючи тексти, позначені «Усміхнімось!», ви не лише усміхнетеся, а й звернете увагу на якнайширші можливості слова передавати дотеп, жарт, гумор, загалом впливати на зміну настрою людини.

Вам допомагатимуть і короткі словники: орфографічний, орфоепічний, тлумачний, антонімів і синонімів, омонімів і паронімів. Користуючись ними, ви ознайомитеся з особливостями побудови словників.

Ще ви неодмінно помітите, що в нашій з вами розмові беруть участь і малюнки. Вони нагадають вам про вічні цінності в житті: любов до матері, рідної землі — України, турботу про природу, шанобливе ставлення до народних звичаїв, традицій — про все, що єднає вас з великою українською родиною.

З підручника ви дізнаєтеся, чим дорожать українці, що вони шанують, імена яких видатних українців відомі у світі, а також про те, які риси характеру потрібно виховувати в собі, щоб бути культурною та освіченою людиною.

 

pick_ukrainska_mova_5_ermolenko2.pdf
22 MB
483

Схожі матеріали