Математика

Оцінити підручник:
3,97 58
Математика 5 клас Тарасенкова Богатирьова Бочко Коломієць Сердюк 2018

Математика. 5 клас. Підручник для закладів загальної середньої освіти.

  • Автор: Н.А.Тарасенкова, І.М.Богатирьова, О.П.Бочко, О.М.Коломієць, З.О.Сердюк
  • Видавництво: "Освіта"
  • Рік видання: 2018
  • Сторінок: 240
  • Формат файлу: pdf

Дорогі учні!

 

Ви вже чотири роки вивчали математику і багато чого цікавого і пізнавального дізналися. Але попереду — ще більше нового.

Математичні знання люди використовують протягом усього життя: і на роботі, і в повсякденні. У наш час, коли наука рухається вперед дуже швидко, неможливо уявити фахівця будь-якої галузі без знань математики.

Щоб засвоїти математику, необхідними є вміння рахувати, міркувати, порівнювати, робити висновки, ставити запитання і відповідати на них, розв’язувати задачі та обґрунтовувати свої висновки. Усі ці вміння ви зможете розвинути, якщо будете наполегливо і відповідально працювати на уроках, а також самостійно працювати вдома. А підручник вам у цьому допоможе.

Як успішно вивчати математику за цим підручником? Увесь матеріал поділено на 7 розділів, а розділи — на параграфи. У кожному параграфі є теоретичний матеріал і задачі. У підручнику використовуються спеціальні умовні позначки (піктограми). Найважливіші формулювання і правила, які потрібно зрозуміти, запам’ятати і навчитися застосовувати, позначено рубрикою «Запам’ятайте», а поради й узагальнення — рубрикою «Зверніть увагу». Курсивом виділено терміни (наукові назви) математичних понять. У «Словничку» до кожного параграфа ви знайдете переклад основних термінів англійською, німецькою та французькою мовами.

Перевірити, як засвоєно матеріал параграфа, допоможуть запитання рубрики «Пригадайте головне», які є в кожному параграфі, а також контрольні запитання і тестові завдання, які є наприкінці кожного розділу.

Задачі підручника мають чотири рівні складності. Номери задач початкового рівня складності позначено штрихом ('). Це підготовчі вправи для тих, хто не впевнений, що добре зрозумів теоретичний матеріал. Номери з кружечками () позначають задачі середнього рівня складності. їх треба навчитися розв’язувати всім, щоб мати змогу вивчати математику далі. Номери задач достатнього рівня складності не мають позначки біля номера. Навчившись розв’язувати їх, ви зможете впевнено демонструвати достатній рівень навчальних досягнень. Зірочкою (*) позначено задачі високого рівня складності. Якщо не зможете відразу їх розв’язати, не засмучуйтесь, а виявіть терпіння і наполегливість. Радість від розв’язання складної задачі буде вам нагородою.

У рубриці «Застосуйте на практиці» зібрано завдання, які пов’язані з реальним життям. Їх розв’язання допоможе вам набувати математичну компетентність. Задачі, пов’язані з іншими ключовими компетеностями, мають додаткові позначки: про Україну, фінансові розрахунки, про збереження здоров’я (розпорядок дня, поживні речовини, харчування тощо), екологічні, на рух та його безпеку.

Номери завдань для виконання вдома наведено на фіолетовому тлі.

 

pick_matematika_5_tarasenkova2_p.pdf
15 MB
1094

Схожі матеріали